DZIKIE i DZIWNE zachowanie szczurków

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
henry801
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 14, 2013 6:21 pm

DZIKIE i DZIWNE zachowanie szczurków

Post autor: henry801 »

Witam ponownie.
Moich trzech chłopaków (Ziutek ,Szary i Franek) codziennie wypuszczam po pokoju wieczorem na 2-4 godziny żeby pobiegały sobie.
Od jakiegoś czasu są osowiałe tak jakby znudzone tzn. cieszą się rzez pierwsze 30min a resztę czasu leżą albo gdzieś się chowają i śpią. Nie wiem czy to przez to że są cały czas tylko w jednym pokoju.
Drugi problem polega że szczurki stały się dzikie. Zawsze same przybiegały do ludzi wspinały się po spodniach czy chciały wskakiwać na ręce. Nie wiem czy to ma związek z tym że Ziutkowi stało się coś z tylną łapką zaczął kuleć a teraz wcale nie chodzi na nią i bidulka większość czasu leży( byliśmy u weta i Ziutek ma coś z kolanem że może już nie chodzić na nią).
Ziutek był alfą teraz Szary i Franek( bardziej Franek) cały czas go zaczepiają wchodzą na niego itp a on nie może się bronić( zawsze odpychał ich tą łapką) i piszczy strasznie. Franek i Szary teraz jak kogoś zobaczą to uciekają są strasznie płochliwe i DZIKIE! Ziutek natomiast chowa się i leży cały czas chyba chce mieć spokój.
Czy ktoś mi może podpowiedzieć, nie wiem czy mam Ziutka odseparować do innej klatki dlaczego z dnia na dzień stały się takie dzikie.
Dziękuje za wszystkie rady i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: DZIKIE i DZIWNE zachowanie szczurków

Post autor: Morgana551 »

W jakim wieku są szczurki? Czy wpuszczasz je i po prostu wychodzisz z pokoju? Jak długo masz z nimi kontakt (dziennie)?

Także wypuszczam moje ogonki aby pobiegały sobie po pokoju (tylko w jednym). Młodsze szczurki (Elmo, Kermit 4,5 miesiąca, Wafel 3 miesiące) biegają jak oszalałe, bawią się i rozrabiają. Jednak starsze (Gizmo 7,5 miesiąca, Oskar 9.5 miesiące) wolą bardziej spacerować i troszkę odpocząć od szalejących młodziaków (podobnie jak Twoje). Może za mało mają kontaktu z człowiekiem?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
henry801
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 14, 2013 6:21 pm

Re: DZIKIE i DZIWNE zachowanie szczurków

Post autor: henry801 »

Szary i Franek maja po 6 miesięcy a wieku Ziutka dokładnie nie znam ponieważ dostałem go na prezent i był kupiony w zoologicznym ale ma około 10 -12 miesięcy.
Szurki wypuszczam i siedzę z nim w tym samym pokoju. Codziennie spędzam z nimi czas który sobie biegają po pokoju plus rano około 30 min przed pracą.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: DZIKIE i DZIWNE zachowanie szczurków

Post autor: Morgana551 »

6 miesięcy to wiek burzy hormonalnej. Wydaje mi się, że to jest przyczyną. Jest wiele tematów o tym na forum także bez sensu, żebym się tutaj rozpisywała o tym samym.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”