Dziwne zachowanie szczurka

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kamciol
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 11, 2014 3:39 pm

Dziwne zachowanie szczurka

Post autor: Kamciol »

Witam,

Od ponad tygodnia mam moją samiczkę, która ma ok. 4 miesięcy (dokładnego wieku niestety nie jestem w stanie podać). Od paru dni już zaczęła śmiało wychodzić z klatki i zwiedzać dom, niestety od wczoraj jest coś z nią nie tak:
zaczęła mnie gryźć (nie podgryzać) w tym parę razy aż do krwi, więc postanowiłem ją odstawić do klatki z czego nie była zadowolona.
Dzisiaj od rana siedzi ospała i nie chce siedzieć w swoim domku, czasem chodzi obijając się od prawej do lewej, a gdy ma przypływ energii rzuca się na szczebelki przednimi łapami oraz zębami i zaczyna się na nich przesuwać na boki. Niedawno dostałą jeszcze większego kopniaka siły i podczas tego jak patrzyłem na to co robi nagle rozpędziła się i rzuciła się na drzwiczki od klatki wszystkimi łapami i zaczęła nimi trząść co skutkowało tym że je otworzyła.
Zauważyłem też że ciągle ma przymrużone oczy. Aktualnie śpi na w rogu klatki na pięterku, i nie chce się z niego ruszyć.
Dodam też że od zakupu ciągle kicha, zgrzyta zębami i dość często się myje.
Boje się o nią, żeby nie zrobiła sobie jakiejś krzywdy i nie wiem czym to jest spowodowane.
Jeśli ktoś miał podobny problem, albo wie czym jest to spowodowane to bardzo proszę o pomoc :(
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: Dziwne zachowanie szczurka

Post autor: Domysza »

Jeżeli chodzi o zgrzytanie ząbkami to znaczy ,że szczurek jest zadowolony lub coś mu dolega.Szczury myją się często więc to normalne.A to dziwne zachowanie....nie wiem może jest chora,albo po prostu agresywna.Na razie musisz ją obserwować jeśli będzie jakoś zbyt mocno ospała lub pojawią się jakieś inne niepokojące objawy radzę udać się do weterynarza.
I jeszcze takie pytanko masz tylko tą samiczkę?bo szczura nie należy trzymać pojedynczo muszą być minimum dwa szczurym
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwne zachowanie szczurka

Post autor: nienazwana »

Kichanie- infekcja układu oddechowego lub alergia - bez weta się nie obejdzie. Choroby układu oddechowego u szczurów szybko postępują i mogą prowadzić do śmierci.
Zgrzytanie zębami - objaw zadowolenia (tu raczej nie) lub też irytacji/pobudzenia. Szczury zgrzytają też jak je coś boli.
Ataki agresji, pobudzenie, próby ucieczki - nieoswojenie, niepokój i co najważniejsze nuda i samotność.
Szczur w pojedynkę= szczur nieszczęśliwy.
A więc: najpierw do weterynarza znającego się na szczurach (poszukaj polecanych na forum) w celu skontrolowania stanu zdrowia i leczenia, potem koniecznie pomyśl o adopcji koleżanki dla szczurki jeśli chcesz aby była szczęśliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”