Czy pazur odrośnie?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurasekPL
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 31, 2014 9:42 am

Czy pazur odrośnie?

Post autor: szczurasekPL »

Witam.
W piątek mój szczurek pośliznął się i spadł ze stołu (na szczęście na krzesło). Naderwał sobie pazurka,strasznie leciała mu krew. Od razu przemyłam to wodą utlenioną. Miałam jechac z nim do weterynarza ale moja mama przeczytała gdzieś żeby poczekac tak do 3 dni i że szczurek sam sobie z tym poradzi. Mój szczurek sobie lizał ten pazur. Zauważyłam że jest on martwy (pazur,nie szczur XD) i coraz bardziej się przekrzywiał. No i po prostu dzisiaj go oderwałam bo podrażniał jego palec,był 2 razy bardziej spuchnięty i czerwony niż teraz jak już go nie ma. Oczywiście przemyłam mu palec wodą utlenioną. Czy dobrze zrobiłam ? Czy odrośnie mu ten pazur?
Jeżeli to zła kategoria to bardzo przepraszam. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Czy pazur odrośnie?

Post autor: Morgana551 »

Po pierwsze woda utleniona nie jest odpowiednia. Rany przemywa się solą fiziologiczną. Po drugie w takim wypadku powinno umówić się na wizytę z wetem. Jeśli występuje opuchlizna to miejsce przemywa się Rivanolem, bo woda utleniona nic tutaj nie pomoże. Czy odrośnie? Nie mam pojęcia.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”