Nie je i wydaje dziwne dźwięki

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mallory
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 02, 2014 9:31 pm

Nie je i wydaje dziwne dźwięki

Post autor: Mallory »

Mam dwa piękne szczurki (samiczki). Od jakiegoś czasu starsza (zdominowana przez młodszą) przestała jeść i zaczęła chrumkać. (Właściwie nie wiem jak nazwać odgłosy, które wydaje, ale są nieustanne). Cały czas je z siebie wydaje. Bardzo się o nią martwię. Dziennie zjada nie więcej niż smaczek dla szczura. Potwornie schudła, kiedy biorę ją na rękę od razu czuję żebra. Zawsze miała apetyt, ale odkąd pojawiła się nowa szczurzyca, zaczęła mniej jeść, bo druga jej wyrywa pokarm z pyszczka. Przyznam, że zawsze była strachliwa i chowała się w kąty, ale mam wrażenie, że towarzyszka ją strasznie irytuje i mogłaby siedzieć w domku cały dzień (wychodzi tylko na picie, jedzenie i żeby załatwić sprawy fizjologiczne :-\ ). Od kilku dni są w oddzielnych klatkach i nie wiem co robić. Czy da się to leczyć w domu, czy koniecznie do weta? ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie je i wydaje dziwne dźwięki

Post autor: Paul_Julian »

Obowiązkowo do weta. To moze być jakieś grozne choróbsko, tym bardziej , ze schudła i chrumka.


Tutaj : http://www.szczury.org/viewforum.php?f=13 poszukaj weta ze swoich okolic
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”