"Coś" wystające z... odbytu

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AnotherBandit
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 7:41 pm

"Coś" wystające z... odbytu

Post autor: AnotherBandit »

Dzisiaj przy sprzątaniu klatki zauważyłam, że u jednej z samiczek coś wystaje z odbytu. Nie mam pojęcia co to może być. Samiczka zachowuje się normalnie. Je, biega, domaga się pieszczot. Jednak to coś mnie przestraszyło, ponieważ nigdy wcześniej tego nie widziałam, a mam ją od około 2 lat. Nie wygląda też, jakby ją to bolało. Dodam, że jest to czerwone i jakby zakrwawione. Pomocy! Co to może być?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: Paul_Julian »

Jutro koniecznie do weta.
Tutaj masz listę polecanych lecznic i wetów:
http://szczury.org/viewforum.php?f=13

Obawiam się, że to może być jakis paskudny nowotwór :(
Ale moze to tez być kawałek kiszki czy coś. Posmaruj oliwką i spróbuj delikatnie wsunąć. Jesli sie nie da , smaruj co kilka godzin oliwką, żeby utrzymac w wilgoci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
AnotherBandit
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 7:41 pm

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: AnotherBandit »

Jutro jak tylko będę mogła udam się do weta. Mam dobrgo nie daleko siebie, kilka miejscowości dalej (mieszkam za Wrockiem). Zrobię jak mówisz, spróbuję to delikatnie wsunąć. Dzięki
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: Hexxe »

A moze hemoroid? Nierzadko krwawia one po defekacji. Nie wiem jednak czy u szczurow sie zdarza.
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: Imbira »

Jestes pewna ze to wystaje z odbytu a nie pochwy? U naszej starszej samiczki byl to polip na macicy i wypadajaca pochwa
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: Hexxe »

Wyjaśniło się czym to 'coś' jest? ???
AnotherBandit
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 7:41 pm

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: AnotherBandit »

Hexxe pisze:Wyjaśniło się czym to 'coś' jest? ???
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale przed wakacjami miałam małe urwanie głowy. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone :)

Tak. Po wizycie u weterynarza okazało się to być wypadającą pochwą. Sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy, ale obeszło się bez pomocy weterynarza. Na szczęście teraz nic się nie dzieje :)
AnotherBandit
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 7:41 pm

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: AnotherBandit »

Imbira pisze:Jestes pewna ze to wystaje z odbytu a nie pochwy? U naszej starszej samiczki byl to polip na macicy i wypadajaca pochwa
Rzeczywiście, po dokładniejszym przyjrzeniu się, (z czym pomogła mi mama, bo malutka nie była zbyt zadowolona i wyrywała się) wystawało to z pochwy. Po wizycie u weta okazało się być wypadającą pochwą.
AnotherBandit
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 7:41 pm

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: AnotherBandit »

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Chyba nikt mnie nie zje? ;)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: "Coś" wystające z... odbytu

Post autor: Imbira »

Super ze juz wszystko dobrze ;D
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”