BIAŁE ROBAKI,POMOCY!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

BIAŁE ROBAKI,POMOCY!

Post autor: Tunix »

Witajcie, nie bywam tu często i mam pojęcia, czy nie było wcześniej takiego tematu, ale przeszukałam forum i nic nie znalazłam. Wiem, że jest już późno, ale przed chwilą zabrałam się za sprzątanie klatki i gdy wysypałam z miski resztki jedzenia przeraziłam się niesamowicie. Zobaczyłam białe, (ok.1cm) tłuste, wijące się glisty.
Boję się, że te robale mogą pochodzić z ich moczu bądź kału, gdyż często siadają do miski z jedzonkiem i nie wykluczone, że mogły się tam załatwić. Zaniepokoiło mnie też to, że ostatnio Filip robił rzadką kupkę.
Mam nadzieję, że jednak były to jaja jakiegoś owada w karmie (kupuję na wagę), których po prostu wcześniej nie zauważyłam.
Czy mogą to być jakieś pasożyty? Proszę o pomoc, do weterynarza mogę się wybrać dopiero w poniedziałek, ale chyba umrę z niepokoju do tego czasu.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: BIAŁE ROBAKI,POMOCY!

Post autor: noovaa »

larwa mola - porównaj zdjęcia.
Jeśli to to, zalęgło się w karmie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: BIAŁE ROBAKI,POMOCY!

Post autor: Tunix »

Tak, to chyba to!
Dziękuję, kamień spadł mi z serca :) ale i tak chyba wybiorę się do weterynarza, dla świętego spokoju ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”