[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: krwiopij »

czy ten weterynarz wie, co jej dolega? i co jej podaje? jesli mala dostala sterydy, poprawa moze byc tylko chwilowa... wazne jest, zeby dostawala odpowiednie leki (prawdopodobnie antybiotyki) i byla pod stala obserwacja... trzymam za was kciuki... pamietaj, zeby dobrze ja karmic (kaszki, jogurty, gerbery ze sloiczkow, gotowane zoltko, banan itp.) i pilnowac, zeby zawsze miala cieplo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

Wczoraj byłam znowu u weta z nią i dostala 2 zastrzyki... Ok 2-3 w nocy bylo po prostu fatalnie... myslalam ze juz koniec z moim szczurkiem... lezala na mnie i w ogole sie nie ruszala (ale oddychala).... Apetycik ma nadal i pije baaardzo duzo... nawet nie wiem czy nie za duzo bo nigdy tak duzo nie pila... mam nadzieje ze bedzie ok :(
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

No... ze szczureczkiem juz nieco lepiej.. tylko ta równowaga.. ona nie moze sie prawie na nogach utrzymać... :( ale humorek tez ma lepszy... nie jest juz taka osowiala i smutna, chętnie wychodzi z klatki :) pewnie by sobie pobiegala, ale nie moze bo nie ma slily :(
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
kaska
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 07, 2005 6:57 pm

Szkoda s?ów

Post autor: kaska »

Szczury są takie kochane, a bardzo krótko żyją. Człowiek się przywiąże, a zwierzątko szybko odchodzi.
Dawno nie pisałam tu nic nowego, Mamuśka jeszcze żyje, postanowiliśmy już jej niepotrzebnie nie kłuć, trochę się chyba męczy, ma ochotę pobiegać, ale nie może stanąć "prosto" (na ile to możliwe u szczura), bo ma zachwiania równowagi. Czekamy aż w spokoju odejdzie u nas w domu, mamy nadzieję, że pożyje jeszcze trochę. Dostaje regularnie jedzonko w dużych ilościach i to wszystko zjada, być może dlatego jeszcze się trzyma. Pozdrawiam wszystkich miłośników szczurków i ich podopiecznych!
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

Kaska mam dokladnie ten sam problem... moja szczurzyczka juz prawie nie chodzi... przewraca sie.. tez duzo je i pije.. ma juz swoje latka wiec tez juz pewnie niedlugo ... ... :cry:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

I znów jest gorzej.... :( jejku tak bardzo bym chciała, żeby ona już nie cierpiała... Ale nie mam sily by ją uśpić... Po prostu brakuje mi odwagi do tego :cry: Już mi zaczyna jej brakować mimo ze nadal jest z nami... :cry:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: krwiopij »

poki mala je, pije i wciaz probuje walczyc, nie poddala sie i trzeba dac jej szanse... kiedyjednak straci apetyt i chec do zycia, uwazam, ze trzeba pomoc jej odejsc... zeby nie musiala bezsensownie cierpiec w swoich ostatnich chwilach... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

Malutka je bardzo dużo... ma wilczy apetyt... boje sie zeby jej nie utuczyć, bo to też nie jest dobrze... Ale najważniejsze ze jest już niewielka poprawa... :)
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
kaska
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 07, 2005 6:57 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: kaska »

Mamuśka ma około 20 miesięcy, jest raczej w średnim wieku.
Ma ogromny apetyt, mieszka w klatce bez pięter przy kaloryferze (wszystko jest tam ok, nie martwcie się, że np. nie ma wody czy coś, że jest jej gorąco, weterynarz powiedział, że musi mieszkać w cieple), dzisiaj nawet sobie pobiegała chwilkę. Co prawda przewracała się, ale ja jej pomagałam, podtrzymując ją. Ważne, że miała ochotę pobiegać. Potem poszła do klatki, dostała śmietankę... Nawet marchewkę zjadła (chociaż moje szczury marchewki nigdy nie lubiły). Szkoda mi jej trochę, bo jest nieporadna, ale ma ochotę do życia.
Guest

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: Guest »

JejQ aż chce mi się płakać jak sobie pomyśle, że może to spotkać moje malutkie kochanie :cry:

Uważam, że jak maluszek cierpi... to lepiej jest pomóc zwierzątku odejść... (musiałam uśpić myszke, która była straszne chora) Nie jest to wesołe ale jak się pomyśli, że maluszek już nie czuje bólu to robi się lżej na serduszku. Jednak dopóki jest szansa, że z ogonkiem będzie lepiej warto poczekać.

Oby wszytsko się dobrze ułożyło ;-)
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

To już chyba koniec.... Rodzice wyciągneli mnie ze szkoly bo Szpulka byla bardzo niespokojna... jest z nia naprawde zle... :cry: to juz sa chyba jej ostatnie chwile... ide do niej.... :cry:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

Leży w klatce, w drewnianym domku i nie moze sie ruszyc.... :cry: gdy ją na chwilke wyjelam i polozylam na podlodze, malutka rozplaszczyla sie, klapnela jedna lapka i... nie przesunela sie nawet o cm :cry: nie ma sily zeby nawet glowke podniesc... :(:(:( Nie wiem czy cierpi... :( chociaz pewnie tak - na pewno chcialaby sobie pobiegać, a nie moze... :cry:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: nezu »

Julia, do weterynarza idz. Masz moze jakiegos ktory przyjmuje w takich godzinach?
Badz przy niej teraz, przytul, zawin w cos cieplego, pilnuj zeby sie nie wyziebila..
Jezeli masz w okolicy otwarta przychodnie weterynaryjna to chyba musisz podjac trudna decyzje..
Mala nie moze sie tak meczyc w nieskonczonosc..
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: ESTI »

Julia, ona napewno jest w złym stanie...bardzo mi przykro, ale jest już bardzo źle, skoro tak się zachowuje...Idż do weta i zacznij jakieś leczenie i jakieś środki przeciwbólowe...
Obrazek
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zaburzenia rownowagii

Post autor: *~*Julia*~* »

Wet nic na to nie poradzi... wiem ze szczurek sie męczy.... :cry: boje sie.... cholernie sie boje.... :cry: :cry: :cry: rycze jak bóbr i zastanawiam sie co zrobić... w koncu to straszne decydować o czyimś zyciu :cry: :cry:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”