Co to może być?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mandy33
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 3:24 pm

Co to może być?

Post autor: Mandy33 »

Przepraszam, jeśli już było, ale piszę na szybko i jeszcze nie miałam czasu wszystkich postów odczytać...
Zatem: Mam szczurka, ma rok i 4 m-ce. Jakiś czas temu zauważyłam, że przy oku ma czerwoną plamę (?). Myślałam, że się podrapał (nie miał żadnej wydzieliny, krwi, itp.), później zobaczyłam, że ma jakby bezwład na przednich łapkach, coraz gorzej mu było chwytać jedzenie. Stał się taki niemrawy, nie biegał już, powoli chodził, nie wspminał się. Poszłam z nim do weterynarza, powiedziała, że to może być brak wit. B (choć trochę mnie zdziwiło, bo jest tak karmiony, że raczej nie powinno być brak). Dała mu zastrzyk - antybiotyk i wit. B. W poniedziałek mam iść, aby dała jeszcze jeden zastrzyk. Ogólnie od tego pierwszego nic się nie poprawiło. Jest jeszcze gorzej - niedość, że jeść zbyt nie może, schudł, karmię go ręcznie, ale i jedzenie sprawia mu trudności - w łapki w ogóle nie łapie. Jak go wypuściłam, to już z tylnymi coś się dzieje. Przewraca się czasem :( Czy to może być jakiś rak? Nie wiem...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Co to może być?

Post autor: ol. »

Objawy, które opisujesz sugerują guza przysadki. Diagnozę potwierdza się przez reakcję na leki, podane w temacie: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=40039.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”