Zaburzenia równowagi u szczurka.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Klauducha01
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 27, 2013 11:15 am

Zaburzenia równowagi u szczurka.

Post autor: Klauducha01 »

Witam,
Dzisiaj ( 7.07.2014) zauważyłam niepokojące objawy u mojego ogonka...
Ma ogólne problemy z poruszaniem się, jakby tracił władzę w kończynach. Nie może trzymać pokarmu jak je, ciężko się porusza, ogólnie siedzi cały czas w jednym miejscu. Wcześniej był żywiołowym psotnikiem, a dzisiaj jest zupełnie inny.
Dodam, że miesiąc temu przyprowadziłam do domu kota, który interesuje się moimi szczurkami (bo mam dwa), no i niestety miał pchły ( nie wiem czy to ma jakiś związek z zachowaniem szczura, ale na wszelki wypadek piszę wszystko). Ostatnio musiałam rozdzielić moje szczury, gdyż zauważyłam, właśnie u tego chorego, ślady pogryzienia, strupki, ślady zębów (były to szczurze zęby). W miejscach, gdzie były rany, zaczął on gubić sierść, stał się wychudzony i właśnie drugi z nich zaczął go atakować i jakby bronić dostęp do miski. Po oddzieleniu ich od siebie, chory szczurek jakby zaczął czuć się gorzej (są w jednym pomieszczeniu ale w osobnych klatkach), próbuje jeść, ale właśnie nie może łapać pokarmu, mało pije... Boję się o niego, nie wiem co się może dziać? Czy ma ktoś jakieś pomysły, co się dzieje?

Bardzo proszę o odpowiedź...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zaburzenia równowagi u szczurka.

Post autor: smeg »

W jakim wieku jest szczur? Poczytaj o objawach guza przysadki, brak możliwości trzymania jedzenia w łapkach by to sugerował. Jeśli szczury się nie zapomniały, to połączyłabym je z powrotem, ale w klatce urządzonej na miarę możliwości chorego - raczej niskiej, z dobrym dostępem do wszystkich elementów wyposażenia. Zauważyłam po swoim stadzie, że u oddzielonych szczurów wszelkie choroby postępują dużo szybciej.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Klauducha01
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 27, 2013 11:15 am

Re: Zaburzenia równowagi u szczurka.

Post autor: Klauducha01 »

Szczury mają około 1,5-2 lat nie wiem dokładnie, bo odkupiłam je, gdy były juz dorosłe... Nie są ze sobą od 2 tyg, to raczej się nie zapomniały. Dziękuje za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Klauducha01
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 27, 2013 11:15 am

Re: Zaburzenia równowagi u szczurka.

Post autor: Klauducha01 »

Właśnie przed chwilą próbowałam połączyć szczury ponownie i niestety, zdrowy cały czas atakuje chorego, nie mogę pozwolić na to, żeby się ciągle gryzły... w sumie, żeby ten jeden gryzł drugiego...:((
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”