słaby szczurek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IrysekiKołnierz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 17, 2014 3:24 pm

Re: słaby szczurek

Post autor: IrysekiKołnierz »

Dzięki wszystkim za rady
zakładając że to nie jest bardzo poważne choróbsko ok 400 zł z moich oszczędności na razie powinno starczyć? Zamierzam pójść do kliniki weterynaryjnej Elwet, w Warszawie
tak myślę czy małej się stan nie pogorszył w drodze ze sklepu do domu.. trochę było zimnawo, deszcz padał ( przykryłyśmy pudełko torebką. Oczywiście tak żeby powietrze docierało ) a ona łysa, chuda.. :/
IrysekiKołnierz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 17, 2014 3:24 pm

Re: słaby szczurek

Post autor: IrysekiKołnierz »

Dzięki wszystkim za rady
zakładając że to nie jest bardzo poważne choróbsko ok 400 zł z moich oszczędności na razie powinno starczyć? Zamierzam pójść do kliniki weterynaryjnej Elwet, w Warszawie
tak myślę czy małej się stan nie pogorszył w drodze ze sklepu do domu.. trochę było zimnawo, deszcz padał ( przykryłyśmy pudełko torebką. Oczywiście tak żeby powietrze docierało ) a ona łysa, chuda.. :/
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: słaby szczurek

Post autor: Sharan »

A ma coś w pudełeczku jak ją przenosicie? Dobrze jest jej dać chociaż trochę ligniny żeby miała miękko i ciepło, albo jakiś kocyk / ręczniczek, żeby mogła się wtulić i ogrzać.
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
IrysekiKołnierz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 17, 2014 3:24 pm

Re: słaby szczurek

Post autor: IrysekiKołnierz »

No właśnie nie.. :/ facet w zoologicznym powiedział, że nie zmarznie.. przynajmniej wiem, żeby więcej tych ich porad nie słuchać
i wybaczcie podwójną wiadomość.. :))
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: słaby szczurek

Post autor: hekatomba »

Sharan pisze:U mnie szczur dostał "Eurexil" i "Catesal" (...)
Pozwolę sobie sprostować: Enroxil i Catosal. Ten pierwszy to dość popularny lek, którego substancją czynną jest enrofloksacyna. Z kolei Catosal to roztwór witaminowy (najważniejsza jest tu zawartość witaminy B12). Działa wspomagająco przy antybiotykoterapii.
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: słaby szczurek

Post autor: Sharan »

hekatomba pisze:
Sharan pisze:U mnie szczur dostał "Eurexil" i "Catesal" (...)
Pozwolę sobie sprostować: Enroxil i Catosal. Ten pierwszy to dość popularny lek, którego substancją czynną jest enrofloksacyna. Z kolei Catosal to roztwór witaminowy (najważniejsza jest tu zawartość witaminy B12). Działa wspomagająco przy antybiotykoterapii.
Dziękuję bardzo za sprostowanie! Teraz mam pewność co to a nie zgaduję co jest napisane :)

Irysku, lepiej szczurka ogrzać, mój włochaty umiał się przeziębić, a co dopiero taki który nie ma futerka, tylko jest łysy albo ma taki krótki meszek :c
Jak masz drugiego szczurka to pamiętaj żeby ich ze sobą nie łączyć, żeby się nie zaraził. Podobnie jeśli mają jakieś wspólne zabawki i tak dalej, radziłabym umyć.
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: słaby szczurek

Post autor: hekatomba »

IrysekiKołnierz pisze:Zamierzam pójść do kliniki weterynaryjnej Elwet, w Warszawie (...)
Czy to klinika przy Al. Niepodległości? Jeśli tak, to na tym forum widnieje jako niepolecana [klik]. Warszawiacy (i nie tylko) bardzo chwalą sobie lecznicę PulsVet i Medicavet. Zdaje się, że te dwie są właśnie najpopularniejsze. Weterynarze tam pracujący znają się na gryzoniach, więc są to sprawdzone miejsca. Odsyłano Cię zresztą do tematu polecanych lecznic - przejrzałaś go?
IrysekiKołnierz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 17, 2014 3:24 pm

Re: słaby szczurek

Post autor: IrysekiKołnierz »

Szczurzynka przed chwilą dostała jakiegoś ataku.... :'(
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: słaby szczurek

Post autor: Sharan »

Czy dyszała przy tym bardzo? Jak to ogólnie wyglądało? Powinnaś szybko skonsultować się z lekarzem, bo jeśli szczurka oprócz problemu z płucami ma coś z serduszkiem, to bardzo potrzebne jej leki :(
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
IrysekiKołnierz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 17, 2014 3:24 pm

Re: słaby szczurek

Post autor: IrysekiKołnierz »

oj na lekarza już za późno.... przynajmniej długo to nie trwało... :'(
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: słaby szczurek

Post autor: hekatomba »

Szkoda malucha. Przykro mi, ale nie umiem zdobyć się na współczucie dla Ciebie. Przez ponad tydzień zwlekałaś z udzieleniem pomocy swojemu podopiecznemu. Nic tego nie usprawiedliwia. Przemyśl, proszę, wszystkie sugestie, które padły w tym wątku.
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: słaby szczurek

Post autor: Sharan »

Przykro mi słyszeć że szczurek padł :( Ale teraz przynajmniej się nie męczy.
Ponieważ kontaktowałaś go z drugim szczurkiem (a tak zrozumiałam z postów, bo ta łysa szczurka miała być towarzyszką starszej, tak?) to sprawdź czy nie ma podobnych objawów, jeśli mieszkały w tych samych klatkach to wymień ściółkę, umyj je, pudełeczko transportowe również, na wszelki wypadek, żeby dmuchać na zimne. Nie zaszkodziło by też po prostu zbadać szczurkę czy wszystko jest ok.
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
IrysekiKołnierz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 17, 2014 3:24 pm

Re: słaby szczurek

Post autor: IrysekiKołnierz »

chcę tylko jeszcze zapytać czy nie wiecie czym jest przeźroczysta ciecz o zapachu przypominającym zapach sera, który wycieka jej z noska
na szmatce na której chwilowo leży jest też żółta plamka
u starszej szczurzycy nie ma żadnych objawów. Energiczna, wesoła
oczywiście zaraz wszystko wymyję. Wspólnych rzeczy nie miały
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”