Szczur nie rośnie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Szczur nie rośnie

Post autor: noovaa »

Cały miot szczurków przywiozła mi kobita, która chciała się ich pozbyć. Datę urodzin jaką mi powiedziała, puściłam między bajki. Szczury wyglądały na max 3 tygodnie, a ponieważ jej samiczka znów akurat urodziła, stawiam że została zapłodniona od razu po poprzednim porodzie i wiek jaki im przypisałam był poprawny.

Cały miot jest mały, nie będą z nich jakoś wielkie szczury. Ale wszystkie przekroczyły 120gram. Poza jedną sztuką.
Mała siedzi z moimi babami. Są zgodne, wszystkie jedzą, mała nie jest chuda. Nie odganiają jej od jedzenia, je ile chce, dostaje dużo białka. Rośnie wszerz powoli, wzdłuż praktycznie w ogóle. Urodzona około 25 maja obecnie ma całe 80 gram wagi.

Szczury prawdopodobnie są po rodzeństwie, rodzice z jednego zoologa w wieku tym samym, więc jest spore ryzyko że brat i siostra.

Zastanawiam się czy szukać przyczyn chorobowych, a jeśli tak, to jakich.
Ktoś ma pomysły ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: ol. »

W sprawie ew. chorób nie pomogę, bo nie mam doświadczenia, ale może uspokoję Cię informacją, że tak bywa.
U mnie, w miocie bardzo młodej szczurki (która sama była i pozostała drobna) w drugim miesiącu życia maluchów dysproporcja pomiędzy dwoma siostrami wynosiła 50 gr - 257 i 204 (przy bracie 330 gr, o ile jest sens porównywać samiczkę z samcem...) i tak już pozostało - przeglądam ważenia i w większości różnica wynosiła 60 gram i plus, w porywach do 100 gr, choć to pewnie jak Horpyna się postarała;/ Wiadomo w wieku gdzie szczurom się już trochę przybiera na wadze i Harfie sie przybrało, ale drobnokoścista pozostała. Za to rozganiania, łoterska, z apetytem i aż do choroby, która ją zabała (bez związku ze wzrostem) - bez problemów zdrowotnych.
Patrzę teraz za wiek Twojej i jak na ponad 2 miesiące jest rzeczywiście mikrusem, ale reszta nawet z ich 120 gr też raczej drobniutka, więc kwestia genów i warunków ciąży chyba może to tłumaczyć...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: noovaa »

Cały czas mam taką nadzieję ;) . Mimo wszystko ta jedna znacznie od nich odbiega mimo że je do bólu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: ol. »

Syndrom gorszego miejsca przy cycku ?;/ może nadgania...
W każdym razie jeśli je, jest proporcjonalna, nie ma zauważalnych problemów z metabolizmem, to raczej uspokaja:)
Możesz zapytać też jak allo odżyje, tam jest ekipa osób przez domy których sporo miotów (tych wpadkowych zwłaszcza) się przewinęło, może będą potrafili coś więcej powiedzieć. Albo hodowcy.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: Paul_Julian »

Mnie sie też wydaje, że nie masz sie czym martwić. Mogła sie urodzić jako ostatnia i po prostu będzie drobniejsza. Od cyca pewnie starszaki odganiały. Niech wcina i rosnie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: Ensui »

Ja kiedyś w miocie myszy z zoologa miałam karzełka, wyglądała marnie i raczej spodziewałam się szybciej śmierci kruszynki, ale okazała się najzdrowszą i przeżyła wszystkie...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: Agik »

Mam podobny problem z jedna z moich szczurzyc. Trafiło do mnie rodzeństwo, teraz mają około 3 miesięcy a dziewczynka ledwo osiąga wagę 120g! i wygląda nieco jak przerośnięta mysza. Jej brat to chłop na schwał 250g lekko. Ot taki szczurek karłowaty ;)
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: smeg »

Chłop 250 g to też drobniutki szczur ;) Więc chyba taki miot po prostu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur nie rośnie

Post autor: Agik »

250 przy ostatnim warzeniu od tego czasu urósł, w końcu mają po 3-4 miesiące a mała jest maluśka jak była. Toć dla niej przejście miedzy prętami to nie problem a facecik już dawno mieścić się przestał ;)
Na zdjęciu Atena i Lana (to małe cosik ;))
Obrazek
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”