dziwne cos po kastracji

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EvilSocks
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 12, 2014 3:37 pm

dziwne cos po kastracji

Post autor: EvilSocks »

Witam,
chwile temu przynioslam szczurka z kastracji i ogladajac jego ranke zauwazylam ze po drugiej stronie szwow, ma cos takiego jakby nie wycieli jednego jadra. Zdjecia zalacze w linku. Wyglada to jak jadro, ale nie wystaje (nie tworzy takiego kuperka jak przed kastracja wystawaly pod ogonkiem oba i takie sredniej wielkosci) a teraz jego tyl (nie patrzac pod ogonek) wyglada jak u samiczki.. Nie wiem czy to nie jest jedno jadro ktore zostalo nie wiem czemu.. Zdjecia sa troche rozmazane ale widac co trzeba. Szczurek normalnie je i pije. Szwy sa rozpuszczalne.
Zdjecia :
https://imageshack.com/i/p9dxLxXRj
https://imageshack.com/i/hlzv1HJ4j
https://imageshack.com/i/knXQ2cFsj
Nie wiem czy to guz jakis... Jutro jade do tego samego weterynarza do tej samej kliniki na podanie antybiotyku. Przedstawie mu nasze podejrzenia.
EvilSocks
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 12, 2014 3:37 pm

Re: dziwne cos po kastracji

Post autor: EvilSocks »

nie wiem jak sie edytuje tutaj post wiec napisze w nowym -jak sie tego delikatnie dotknie(od drugiej strony ,nie przy szwie) to to czuc jakby to bylo jadro...
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne cos po kastracji

Post autor: mikanek »

Skóra musi się ściągnąć po zabiegu, to nie jest operacja plastyczna, że jeszcze wszystko ładnie naciągają ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: dziwne cos po kastracji

Post autor: klimejszyn »

warto sprawdzić co to, mogła zebrać się krew albo płyn zapalny, aczkolwiek w przypadku tego drugiego nie wiem czy pojawiłoby się tak szybko, u nas gula była dzień po.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwne cos po kastracji

Post autor: Paul_Julian »

Obserwuj czy to się nie powiększa. Ale to może być np. tłuszczyk i wtedy zupełnie wygląda jak jajka :)
Ktos mi kiedyś mówił, ze są 2 metody kastracji, i że może zostac taki tłuszczyk. Ale dokładnie nie pamietam o co tam chodzilo. MIałem 3 kastracików ( jednego nadal mam) i u wszystkich mozna było po kastracji coś wymacać w środku :)

Jak najbardziej zapytaj weta, po co sie martwic niepotrzebnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: dziwne cos po kastracji

Post autor: smeg »

Często w miejscu kastracji tworzy się ropień, który wygląda właśnie tak, jakby nie wycięli jednego jądra. Raczej nie zdążyłby się jednak stworzyć tuż po zabiegu, ew. po 1-2 dniach. Obserwuj, czy to nie rośnie i w razie problemów idź do weterynarza, bo jeśli to ropień, to trzeba go koniecznie oczyścić i wycisnąć ropę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
EvilSocks
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 12, 2014 3:37 pm

Re: dziwne cos po kastracji

Post autor: EvilSocks »

Mam nadzieje ze to bedzie wlasnie tluszczyk, obserwuje to caly czas i sie nie powieksza w ogole jak dotad (tfu tfu ) Dzisiaj wet oceni co to moze byc ...Oby nie ten ropien
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”