Dziwne zachowanie u szczura czy burza hormonów ?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
skaktus
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 19, 2011 12:34 pm

Dziwne zachowanie u szczura czy burza hormonów ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Nie widziałem swojego szczurka dwa tygodnie - był u siostry, która na czas moich wyjazdów opiekuje się nimi (i tak w kółko od czterech lat).

Po powrocie zauważyłem zmianę zachowania mojego szczura - tłusta sierść, tylko na "plecach" (od łopatek do nasady ogona), brązowy łupież. Szczurek stał się osowiały, większość dnia śpi. Reaguje na wołanie itd, ale jest dość ślamazarny, ale na jedzenie reaguje błyskawicznie (tutaj zero zmian).

Czy jest to wynik burzy hormonów (szczurek ma rok i miesiąc) czy to typowe zachowanie dla jego wieku ?

Szczurka sprawdzałem z każdej strony - nie zważyłem guzów itd. Gdyby nie lekko tłusta sierść szczurek wyglądał by jak zawsze.

Jakieś sugestie ?
skaktus
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 19, 2011 12:34 pm

Re: Dziwne zachowanie u szczura czy burza hormonów ?

Post autor: skaktus »

Jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem - szczurek lekko schudł.

Czy przeprowadzka na dwa tygodnie mogła mieć na niego taki wpływ ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”