POMOCY! Wydzielina z cewki - kamienie/piasek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
healobie
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:58 pm

POMOCY! Wydzielina z cewki - kamienie/piasek

Post autor: healobie »

Błagam, poradźcie coś.. weterynarze są bezsilni, na szczurzej grupie na facebooku nikt nie odpowiada..
Moja szczurka ma problemy z układem moczowym. Od wczoraj chodzi 'kaczym chodem', podnosi ogon i sika po kropelce - wszędzie i bez przerwy, zamiast normalnie w kuwecie, tak jak zawsze to robiła. Nie wiem czy ją boli, ponieważ nie piszczy ani nie wyrywa się przy dotyku i podnoszeniu. Reszta szczurków ją tam liże i wącha. Od razu poleciałam z nią do weta - wycisnął jej z cewki piasek! Mówi, że to nienaturalne dla młodej szczurki, że bardziej dotyka to starszych szczurów. Nie mógł jej zrobić płukania cewki ze względu na drobne rozmiary. Mam powtarzać zabieg z wyciskaniem jeśli zajdzie potrzeba i w piątek idziemy na badanie kontrolne. Niby czuje się lepiej, nie zaobserwowałam więcej kaczego chodu, spała normalnie, rano nie chodziła, siedziała podczas kiedy reszta buszowała. Ogólnie przestała biegać, zrobiła się spokojna, cały czas leży albo siedzi. Dodam, że zauważyłam u niej rozpoczęcie rujki, choć nie wiem czy to coś zmienia. Miał ktoś coś takiego ze swoim szczurem albo słyszał o tym? Co mam robić?? Jak jej pomóc?!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY! Wydzielina z cewki - kamienie/piasek

Post autor: noovaa »

Kaczy chód i wydzielina mogą być objawem rujki.

Wszelkie problemy z układem moczowym, najlepiej sprawdzić badaniem moczu (czasem też krwi ), choć szkoda że wet o tym nie pomyślał ( poszukaj coś o polecanych wetach w Twoim mieście ). Jeśli problemy z układem moczowym są potwierdzone, należy zmienić dietę na niskobiałkową ( lekką dla nerek ) i włączyć leki ( u szczurów wspomagająco stosował ktoś urosept ludzki ). Moczopędne i dobre dla układu moczowego są m.in. żurawina i pietruszka, w przypadku problemów, dobrze jak często goszczą w diecie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
healobie
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:58 pm

Re: POMOCY! Wydzielina z cewki - kamienie/piasek

Post autor: healobie »

Tylko że tą wydzieliną jest żółty kamień/piasek i pochodzi z cewki, a nie pochwy. Jutro pojadę z nią zrobić badania, nie ma na co czekać. Martwię się jak cholera, aż się trzęsę... Ma biedna dopiero 5 miesięcy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”