Niedowład i guz- jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurasekPL
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 31, 2014 9:42 am

Niedowład i guz- jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Post autor: szczurasekPL »

Witam
Jedna z moich szczurciów jest chora i nie wiem co robic. Ma już ponad 2 lata. Ma niedowład tylnych łapek, który się rozwija (weterynarz twierdzi że to zwyrodnienie rdzenia kręgowego) oraz guza w macicy, który ciągle rośnie. Weterynarz mówi, że jest już za stara na taką operację i, że nawet jeżeli się uda to się będzie bardzo męczyc. Bardzo schudła co mnie bardzo martwi. Roxi nie ma siły się umyc i jeśc (wykonuje to tylko jedną łapcią), zaczęła częściej swoje potrzeby załatwiac w domku, a zawsze wychodziła i załatwiała się przed nim (jeżeli spała). Nie chce żeby się męczyła ale też nie chce jej uśpic. Apetyt ma i nie widac po niej żeby jakoś bardzo cierpiała czy coś, jest bardzo wesoła i żwawa tyle że nie ma ochoty tak bardzo biegac jak kiedyś ale to pewnie z powodu sędziwego wieku. Boję się też, że coś sobie zrobi, gdyż próbuje się wspinac na klatkę i skacze na domek. Hamak jej obniżyłam ale domku usunąc nie mogę (głównie ze względu że są inni lokatorki), a jej nie mogę tak dobrze przypilnowac ze względów na szkołe :/ Ze strony weterynarza nie mam pomocy, gdyż na ten temat nie mówi nic sensownego- tyle że sama mam podjąc decyzję jak będę perwna :/ Bardzo proszę o pomoc. Mam ją uśpic czy poczekac ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niedowład i guz- jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Post autor: Paul_Julian »

Mozna operowac ponad 2 letnie szczurki, moje miały operacje w tym wieku i było bardzo dobrze.
Przede wszystkim trzeba poszukać weta, który zrobi zabieg sterylizacji. Najlepiej by było na narkozie wziewnej, bo to najbardziej bezpieczne. Ale na iniecyjnej + wybudzacz też mozna. Na 100% będzie to lepsze niż czekanie. Jesli operacja sie nie uda, to szczurka nie będzie cierpieć , bo po prostu nie obudzi sie z zabiegu. Jesli zabieg sie powiedzie- no to super :)
Co do niedowładu - to normalne w tym wieku, ponieważ zanikają mieśnie tylnich łapek. Mozna codziennie podawać wit. B1 , to pomaga na neurologię, a to zawsze dobrze dla łapek.

Poszukaj tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=13 weterynarzy blisko, mozesz też napisać skąd jesteś. może ktos zna dobrego weta.

Im wczesniej sie wykona operację tym lepiej. Bo jak guz będzie zbyt duzy, to szczurka będzie tez pewnie w złym stanie ogólnym, a to już gorzej, zeby się ładnie wygoić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”