Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
blaszczu
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 16, 2015 4:37 pm

Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: blaszczu »

Witam.
Jestem posiadaczem 2 szczurów,jeden z nich jest żwawy,bystry i nie widać u niego żadnych problemów :),natomiast drugi od jakiegos czasu(4-7 dni) nie ma siły chodzić,przez większość czasu leży i sie przewraca.Je natomiast nie widze żeby pił wode.W okolicach nosa,oczu i łapek po raz drugi zauważyłem chyba krew, gdy zauwazylem to pierwszy raz to ją umyłem i ta chyba krew sie zmyła.Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić.A! no i od dłuższego czasu ten zdrowy szczur "gryzł" drugiego szczura gdy ten jeszcze był zdrowy.POMOCY!
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: Morgana551 »

To nie krew tylko zapewne porfiryna. Pojawia się u szczurów gdy są osłabione. Objawy Twojego ogonka są poważne. My przez internety nic nie zdziałamy. Zwierzaka musi obejrzeć weterynarz. Niepokoi mnie jedno. Objawy zauważyłeś od ok. tygodnia. Dlaczego tak długo pozwalasz cierpieć zwierzakowi?
Zdrowe szczury czasem gryzą i odrzucają te słabsze i chore.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
blaszczu
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 16, 2015 4:37 pm

Re: Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: blaszczu »

Sam nie wiem......,ale dziękuje za odpowiedź! :) Jutro jade do weteryniarza , napisze co mi powie
Agataxx
Posty: 33
Rejestracja: czw cze 05, 2014 9:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: Agataxx »

Napisz co powiedział weterynarz
blaszczu
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 16, 2015 4:37 pm

Re: Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: blaszczu »

Wróciłem od weteryniarza. Wykluczył guza, najprawdopodobniej szczurek jest chory na zapalenie płuc. Został podany antybiotyk i glukoza. Teraz szczurek leży w osobnej klatce z butelką ciepłej wody i ubraniami. Jeśli wieczorem bedzie sie dzialo cos nie pokojącego to mam dzwonić do lekarza. Jutro kolejna wizyta.
MAM PYTANIE: Jeśli szczurek leży w tej klatce to mam mu tak wsadzić jedzonko i poidełko z wodą?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: Morgana551 »

No chyba to oczywiste. Szczur musi pić i jeść.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Agataxx
Posty: 33
Rejestracja: czw cze 05, 2014 9:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szczur nie ma siły chodzić. POMOCY!

Post autor: Agataxx »

I jak maluch?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”