Porfiryna z nosa

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nevire
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 03, 2014 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Porfiryna z nosa

Post autor: Nevire »

Dzisiaj zauważyłam u szczurka wyciek porfiryny z noska. Po wyjściu z klatki, umył nosek i nie było znaku. Wieczorem znów delikatne ślady po porfirynie na nosku widziałam. Jednakże zauważyłam, że inaczej się zachowuje, chodzi wolniej niż zazwyczaj, wygląda na smutnego, ospałego, sam przyszedł do mnie siąść na kolana i dawał się głaskać (zazwyczaj na kolanach tylko szuka jedzenia a za głaskaniem zdecydowanie nie przepada). Poza tym innych objawów nie zauważyłam. Zdobyć jutro w aptece vibovit i podawać na wzmocnienie czy od razu iść z nim do weta?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porfiryna z nosa

Post autor: Paul_Julian »

Sama porfiryna to jeszcze nie powód do niepokoju. Poobserwuj czy nie chodzi napuszony, czy nie kicha, i czy taka ospałośc nie trwa dłużej niż kilka dni.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nevire
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 03, 2014 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porfiryna z nosa

Post autor: Nevire »

Kichnie od czasu do czasu, raczej nie więcej niż zazwyczaj, ale widzę, że apetyt mu spadł. Czyli żadnych witamin nie podawać a czekać i obserwować czy sytuacja się nie pogarsza?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porfiryna z nosa

Post autor: Paul_Julian »

Wiesz, no trudno ocenić tak na odległośc :( Ale jesli się martwisz, to zajrzyj do weta na Osową do dr Bielskiej http://lecznica.gdansk.pl/ ( ona sie zajmuje gryzoniami). Szczególnie przed weekendem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”