Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko...

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko...

Post autor: ania2832 »

Jeszcze wczoraj moja szczurzyca wydawała się okazem zdrowia, natomiast dzisiaj... Byłam zdruzgotana kiedy zobaczyłam ją z rana leżącą na podłożu klatki. Przerabiałam już 3 stadka szczurków i zauważyłam że gdy tylko coś z tymi gryzoniami jest nie tak, bardzo łatwo to po nich rozpoznać tylko na nie patrząc. Więc patrzyłam, dzisiaj, jak moja około roczna samiczka przewraca się chodząc, jest cała zimna, oczy ma całe w polifirynie... Nie mogłam przestać płakać, całą sobą wyrażała obraz biednej, nieszczęsnej istotki która jeszcze się czołgając tak bardzo chce wyjść na świat poza klatką. Oddzieliłam od niej resztę koleżanek, które bądź co bądź skakały jej po głowie, dałam jej też rozmoczone płatki kukurydziane (miała duży problem żeby utrzymać jedzenie w łapkach, nie mówiąc już o utrzymywaniu pozycji "do jedzenia", więc podałam jej coś co wymaga tylko ruszania pyszczkiem -zjadła bardziej niż chętnie!). Czy wiecie, co może się jej dziać?

(Nie miałam możliwości udania się do weterynarza,i jutro także jej mieć niestety nie będę... Dlatego tak bardzo się o Nią boję, póki co pilnuję aby co jakiś czas się czegoś napiła i przykrywam nagrzanymi skarpetkami żeby się nie wychłodziła.)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej bedzie jak zamiast płatków podasz jej Sinlac ( taka kaszka dla dzieci, chyba nawet w Biedronce jest). http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDe ... 3011321001
Tani nie jest, ale na bardzo długo wystarcza i jest bardziej pożywny od zwykłej kaszki. I słodki, przez co szczurki bardzo chętnie go jedzą.

I koniecznie do weta, moze ktoś moze wziąć od Ciebie szczurkę do weta ? Tak naprawdę, to trudno stwierdzic co sie dzieje :( Moze być cos z przysadką, jesli się wywraca i ogólnie nie ogarnia, moze być spadek cukru, może jakiś guz wewnątrz ciałka :(

Mozesz do klatki dac termofor - butelkę z gorącą wodą owiń w szmatke i obok daj szczurkę. Mozesz ja oczywiscie jesczze dodatkowo przykryć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: Tofcia »

Mój Albiś miał to samo i padło mu serce miał wylew/udar :(
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: IHime »

Paul dobrze radzi. Sinlac można zastąpić kaszką ryżową/kukurydzianą.
Szczurce może dolegać wiele rzeczy, ale tak gwałtowna reakcja sugeruje, że nie ma co się zastanawiać, tylko kombinować, jak tu jak najszybciej trafić do weta. Może ktoś z rodziny, kuzyn, ciocia, cię podrzuci? Masz jakieś oszczędności? Może taksówka?
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: cane »

Ba, jeśli jesteś osobą dorosłą to można zadzwonić i dowiedzieć się czy weterynarz nie zgodziłby się poczekać na płatność do wypłaty. Mi kiedyś w bardzo pilnym wypadku weterynarz poszedł pod tym względem na rękę.

Chociaż jak wróciłam po tygodniu z pieniędzmi w zębach sam przyznał, że się zdziwił - powiedział, że zgodził się bo przyjechałam z umierającym psem i psiaka zrobiło mu się żal... W momencie podawania kroplówki i leków był pewien, że leczy na własny koszt, a mnie więcej na oczy nie zobaczy :P. No i faktycznie, przez ten tydzień mnie nie widział, bo chodziło wyłącznie o szybką pomoc w zapaści [pies był przewlekle chory "na starość"], kontrole nie były potrzebne, leki podstawowe i codzienne miałam w domu ;).
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: ania2832 »

Szczurcia umarła wczoraj w nocy... Ale Dziękuje Wam bardzo za szybką próbę pomocy :)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: Paul_Julian »

ech, czasem nie uda się pomóc ..Trudno powiedzieć co to było i gdybyś miała dostęp do weta, czy by coś udalo się pomóc :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: Tofcia »

Myślę, że Twoja szczurzyca mogła mieć co mój szczurek. Te same objawy dla mojego mimo leków i szybkiej interwencji nie udało się pomóc.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Choroba z dnia na dzień! Przewracanie się, zimne ciałko.

Post autor: IHime »

Tofcia, przepraszam, ale Twój post nie wnosi nic konstruktywnego. Na odległość nie da się postawić diagnozy.

Ania, bardzo współczuję straty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”