Ciagle śpiący i mało jedzący maluch

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karnio
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 12:21 pm

Ciagle śpiący i mało jedzący maluch

Post autor: Karnio »

Cześć, od ok.5 dni zauważyłem u jednego z moich maluchów dziwną apatię. Szczurka ma 7 tygodni i cały czas śpi, czasem wstanie coś zjeść, ale tez mało. Podsumowując mało je, dużo śpi. Wcześniej tym sie nie przejmowałem, gdyż mam dwa identyczne, teraz gdy znalazłem różnice to wiem, ze nie odpoczywają raz jeden raz drugi, ale to właśnie ona jedna cały czas taka śpiąca. Nie moze być zmęczona po zabawie, gdyż właśnie śpi zamiast sie bawić. Starałem się ja dokarmić jakimiś przysmakami z witaminami, dawałem goje, ale nie chciała nic ruszyć, inne jadły wszystko z wielka chęcią.
Co jej moze być? Nieść ja do weterynarza, czy moze znacie jakieś sposoby, zeby zachęcić ja do jedzenia? Prosiłbym o pomoc
Karnio
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 12:21 pm

Re: Ciagle śpiący i mało jedzący maluch

Post autor: Karnio »

To znaczy jadą mniej niż reszta, ale je. Głownie chodzi mi o to, czy to normalne, ze tak młody szczur moze tyle spać, podczas gdy jego rodzeństwo bawi sie dwa razy wiecej niż ona.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Ciagle śpiący i mało jedzący maluch

Post autor: ol. »

Takie zachowanie u malucha jest zdecydowanie niepokojące. Powinieneś zabrać ją do weterynarza, ale takiego znającego się na szczurach (tu są pomocne opinie http://www.szczury.org/viewforum.php?f=13). Sam spadek apetytu jest pewnie rezultatem tego co się dzieje z jej zdrowiem, więc przede wszystkim trzeba się dowiedzieć co jest bezpośrednią przyczyną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”