Chora szczurzyca

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
coco14
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:15 am

Chora szczurzyca

Post autor: coco14 »

Może ktoś mi doradzi co moge jeszcze zrobić żeby moja szczurka Koko była znowu zdrowa.Zaczeło się to około dwóch miesięcy temu,pojawiła się gulka z prawej na klatce ,straciła apetyt z czasem chyba w wyniku osłabienia stabilność,zaczeła się przewracać na boki.Byłam z nią u weterynarza dwa razy w odstępie tygodniowym ,dostała jakieś leki m.in elektrolity itp.ale po dwóch dniach jej stan się pogorszył , myślałam nawet o pożegnaniu jej ,w sumie na siłę dopajałam ją tylko wodą z cukrem i soczkiem z marchewki przez strzykawke kilaka razy wciągy dnia ,po pary dniach nabrała ochoty na picie z tej strzykawki więc zaczełam wprowadzać rożne delikatne przysmaki raczej w stanie płynnym ,powoli też zlizuje sama z łyżeczki .Martwi mnie jednak gdyż nie może utrzymać równowagi szczególnie tylnie łapki,przewraca się na boki ,wypadła jej sierść z lewej strony pyszczka a teraz też na szyi widze miejsca bez sierści poza tym bardzo urasły jej dolne siekacze pewnie dlatego że raczej nić nie gryzie,jednak już sama pije ale na leżąco.Bardzo prosze o jakąś rade ,może tutaj uzyskam pomoc bo w mojej miejscowości nie mam co liczyć na weterynarza pozdrawiam Renata
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chora szczurzyca

Post autor: unipaks »

Przyczyny mogą być różne: wylew/udar mózgu, zapalenie mózgu/opon mózgowych, gruczolak przysadki albo jeszcze inne. Ciężko zdiagnozować te neurologiczne, a na to raczej wygląda.
Warto spróbować z lekiem przenikającym barierę krew/mózg (np enrofloksacynę w zastrzykach rozcieńczanych solą fizj. i podawanych nie nazbyt płasko pod skórę by nie tworzyły się martwice). Najlepiej z 10 dni robić te iniekcje, żeby był efekt. Poza tym na wszelki wypadek, gdyby to był guz przysadki, podawać co 3 dni kabergolinę (Cabaser, Cabaseril lub Dostinex w dawkach: 0,6 mg na 1kg wagi szczurka - ale pierwsza dawka musi być przynajmniej dwa, albo trzy razy większa i dopiero następne normalne). Wet może to sobie sprawdzić na Ratguide, jeśli zaniepokoją go takie dawki - szczur musi takie duże dostawać; w razie czego może skonsultować z dr Rzepką z W-wy lub dr Piaseckim z W-wia.
Stan szczurzycy jest poważny, więc nie wolno zwlekać. jak wet nie ma kabergoliny, możesz kupić od kogoś z forum - wrzuć ogłoszenie w lekach u nas i na forum alloszczur, a także na https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje
Kabergolina jest paskudna, więc najlepiej rozkruszoną porcję tabletki rozpuścić w 1-2 kropelkach wody, nabrać do strzykawki bez igły i podać wprost do pyszczka, z boku za zębami, żeby poleciało i żeby szczurek nie miał możliwości wypluć ani wytrzeć w łóżko itp.
W aptece kup Nutridrinka waniliowego lub bananowego, porozlewaj do pojemników na lód i włóż do zamrażalki wyjmując po jednym przed karmieniem. Musisz karmić swoją samiczkę by nie opadła z sił.
Możesz też u weta kupić saszetki dla kota Convalescence Support, wymieszać troszkę z wodą i papką karmić ją. Rób sama gerberki ze zmiksowanym mięsem, z żółtkiem, podawaj pomału strzykawką, łyżeczką albo z palca - żeby tylko jadła.
Trzeba zadbać o jej higienę, dbać o czystość podbrzusza bo sama sobie teraz nie poradzi. Jak będzie w nieco lepszym stanie, dobrze byłoby - najlepiej pod chwilowym znieczuleniem wziewnym - spiłować te zęby, aby nie zaczęły ranić. Gdy zacznie znów gryźć, zęby wrócą do normy
Trzymam za nią kciuki!
Pisz, co dalej z Twoją szczurcią
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”