plamka na jądrach

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

plamka na jądrach

Post autor: zosiek29 »

Jak powinny wyglądać szczurkowate jądra? Zaniepokoiłam się, bo dostrzegłam u 3-miesięcznego szczura fioletową plamę po środku jąder, praktycznie u ich spodu, przechodzącą przez sam środek. Ma kolor dosyć ciemny, tj. bardzo bardzo ciemna czerwień pomieszana z fioletowym (?), sam szczurek ma grafitowe ubarwienie. I zastanawiam się czy to zmiana pigmentowa, niegroźna, czy też coś poważniejszego jak np. guz. Zwierzak zachowuje się normalnie, sprawdzałam i tamto miejsce go raczej nie boli. Jestem wyczulona, bo Lucjan, poprzedni szczur zmarł właśnie przez guza jąder, ale u niego objawy były zgoła inne, poza tym kolor jąder zmienił się z godziny na godzinę, a u Kajtka wydaje mi się, że ta plamka jest już od jakiegoś czasu.
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: plamka na jądrach

Post autor: Paul_Julian »

Wprawdzie nie mam jajcarzy w stadku, ale opis wygląda na taka łatke pigmentową. Moze udałoby Ci sie zrobić fotkę ?
W necie znalazłem ( w temacie o szczurkowych jajkach) o takie eleganckie Obrazek
A tu sam temat do obejrzenia http://www.goosemoose.com/rfc/index.php ... 4033579.50

Tutaj jest ciekawy temat o łysolcach i plamkach na ich jajkach http://www.goosemoose.com/rfc/index.php?topic=4072616.0
W skrócie to autorkę wątku martwiło to, ze plamka sie powiększa i zmniejsza - ktos nawet wspomniał o czerniaku). Ale sie okazalo, ze nie ma sie czym martwić a powiększanie/zmniejszanie jest spowodowane kurczeniem worka mosznowego jak jest zimno i "poluźnieniem" jak jest ciepło.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: plamka na jądrach

Post autor: zosiek29 »

Uff, to dokładnie taka sama plamka jak z tego zdjęcia, czyli nie muszę się spinać :)
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: plamka na jądrach

Post autor: zosiek29 »

Tzn. raczej ciemniejsza, ale kształt i umiejscowienie to samo. Może jutro uda mi się cyknąć fotkę dla pewności, bo jak na razie szczursien rozpoczął swoje nocne życie i ani rusz go złapać i przytrzymać :P
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”