Apatyczny szczurek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Firminn
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 01, 2016 1:48 am

Apatyczny szczurek

Post autor: Firminn »

Cześć,

od ok. 3 dni zauważyłam, że jeden z moich szczurków zrobił się apatyczny i osowiały. Wypuszczony z klatki chowa się za szafą i skulony spędza tam z dwie godziny, natomiast brany na ręce nie wykazuje żadnego zainteresowania otoczeniem. Wydaje się też mocno "spowolniony" w ruchach. Apetyt w normie, wsuwa wszystko co wpadnie w jej łapki. Innych objawów nie zaobserwowałam, może z wyjątkiem porfiryny z oczek i przyspieszonego oddechu, ale i tak zaczynam się martwić :( oba szczurki mam od bardzo niedawna, więc tak naprawdę nie wiem czy już mam się niepokoić?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Apatyczny szczurek

Post autor: IHime »

Najwyższa pora zacząć się martwić. Znajdź jak najszybciej weta mającego pojęcie o szczurach. Spowolnienie, osowiałość, szybki oddech, to wbrew pozorom poważne objawy. Szczurki są takimi zwierzakami, że jak już pokazują, że coś się dzieje, to choroba jest zaawansowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”