[LEKI] Furosemid

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Furosemid

Post autor: krwiopij »

Prawdę mówiąc nigdy nie miałam problemów z podaniem szczurowi gorzkiego leku. Zarówno Nadia, jak i Katinka (obydwie ustawione na lekach do końca życia) dostawały obrzydliwie gorzkie porcje leków, a do tego ohydne w smaku witaminy z grupy B - i zajadały bez problemów. To pewnie kwestia osobnicza, ale nim odrzuci się gorzkie w smaku leki, trzeba najpierw spróbować - a nuż dla szczura to wcale nie będzie problem.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] Furosemid

Post autor: Nisia »

Ewqa, jesli chcesz podzielić z aptekarską dokładnością (ale nie płacąc aptece) to zaprszam do mnie. Pewnie w tym tygodniu, albo po 23.IX będę dzielic Beta-Glukan....
Moja waga (analityczna) ma dokładność 0,1 mg. Tylko... nie wiem, w co zbierać porcje proszku? Może na miejscu robić te kulki z chleba?

krwio mnie jeden wet tłumaczył, że szczurki lubią gorzkie rzeczy (dlatego mała wsuwała Encorton bez zmrużenia oka), za to nie lubią kwaśnych (i stąd moje boje z Cebionem).
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2006 2:35 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] Furosemid

Post autor: Ewqa »

wet tłumaczył, że szczurki lubią gorzkie rzeczy (dlatego mała wsuwała Encorton bez zmrużenia oka), za to nie lubią kwaśnych (i stąd moje boje z Cebionem)
Luna nie lubi ani kwaśnych ani gorzkich, za to pozostałe lekomanki muszę siłą odganiać.
Ona jest widac wyjątkiem od reguły, nawet Echinacei nie weźmie tylko sie krzywi i ucieka.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Furosemid

Post autor: ESTI »

Ewqa, moje szczury tez nie tkna gorzkich rzeczy, wiec Twoja mala nie jest takim wyjatkiem - ja mialam ogromne problemy z dawaniem niesmacznych lekow wiekszosci ogonkow.
Obrazek
Awatar użytkownika
katrina
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 7:53 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [LEKI] Furosemid

Post autor: katrina »

Czy Furosemid w postaci płynnej (iniekcyjnej) można podawać do pyszczka z jakimś jedzeniem?

Od kilku dni podaję swojemu szczurkowi Furosemid dopyszcznie bezpośrednio ze strzykawki (bez igły oczywiście), bo tak mówiła pani doktor. Problem w tym, że szczurek się coraz bardziej denerwuje, gdy mu to podaję, dlatego zastanawiam się czy mogę mu odpowiednią dawkę leku podawać z jedzeniem i jeśli tak, to z jakim.
"Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest Twoje."

Po drugiej stronie tęczy: Wacuś, Kubuś, Mozart, Chopin, Maciuś, Tutuś(Tutanchamon), Shiro, Hoshi i Miki. [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [LEKI] Furosemid

Post autor: nausicaa »

spokojnie możesz podać z jedzonkiem. może jakiś kubuś/gerberek/pasztet? nie słyszałam też, żeby nie można było podawać z produktami mlecznymi.
można też wstrzyknąć do kawałka ciasteczka zbożowego na przykład:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
katrina
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 7:53 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [LEKI] Furosemid

Post autor: katrina »

nausicaa dziękuję za odpowiedź. Dałam Furosemid z Gerberkiem. Shiro zjadł go bez problemu i niepotrzebnego stresu. :)
"Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest Twoje."

Po drugiej stronie tęczy: Wacuś, Kubuś, Mozart, Chopin, Maciuś, Tutuś(Tutanchamon), Shiro, Hoshi i Miki. [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”