[LEKI] Eukacid

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lolek
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:23 pm

[LEKI] Eukacid

Post autor: lolek »

Ostatnio znalazłam środek na pchły, wszy i owady latające- EUKACID sie nazywa. Jest to środek niemiecki, do tego dołączona jest ulotka po polsku, na której jest napisane co innego niż na butelce ( ta z kolei w jęz. niemieckim).No więc tak-na ulotec jest napisane, że jest to środek dla psów i kotów i ptaków(psy od 3 do 8 kropli,2 razy w tygodniu wcierka w kark,koty 3 krople,a ptakom należy wylać na spód klatki kilka kropli,i nie należy wsmarowywać kropli w tego zwierzaka).Na butelce jest napisane ( co nieco jakimś cudem odczytałam), że środek ten jest dla małych gryzoni-świnka morska,chomik,myszy i szczur.I nie jest z kolei napisane jak stosować, czy na zwierzaki czy na klatke. Wydaje mi się, że jednak na zwierzaka,i pewnie tak zrobie, chyba, że ktos ma jakieś doświadczenie i będzie służyl dobrą radą :). Ten środek jest od tyle fajny, że nie zawiera chemii jako takiej, czyli to co ma zabić pasożyty nie jest subst.chemiczną tylko olejkami eterycznym, z jednej strony fajnie z drugiej nie-bo ma bardzo intensywny zapach-co może drażnić mańka..jakby ktos coś wiedział na temat tych kropli byłabym wdzięczna za odpowiedź.
I jak by dało radę to prosilabym o szybką odp.bo muszę zacząć walkę z paskudami, bo w drodze jest juz kolega mańka. :bije:
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 1:04 pm przez lolek, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Eukacid

Post autor: ESTI »

lolek, ja bym tego nie uzyla. Nie dosc, ze sa sprzeczne informacje, to lek nieznany. Mozna jedynie zrobic tym krzywde, zamiast pomoc.

Ja polecam ivomec, 0,025 ml - standardowo podaje sie 3 dawki co 10 dni.
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 1:01 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”