[LEKI] Cetriscabin

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[LEKI] Cetriscabin

Post autor: Azi »

Wspominałam już wcześniej o tym leku przy temacie o świerzbowcu, jeżeli szanowna adimistracja uzna, że temat niepotrzebny - mozna skasować.

Niemniej postanowiłam opisać ten lek, bo zauważyłam, że głównie na świerzbowca polecana jest kuracja zastrzykowa, a Cetriscabin jest lekiem w płynie do użytku zewnętrznego, opis leku tutaj, co pozwala zaoszczędziś szczurowi stres wywołany wizytą u weterynarza oraz zastrzykiem.

Pokrótce - z lekiem zetknęłam się w momencie, gdy została kupiona Nessa, dzięki forum zidentyfikowałam krostki na uszkach i ogonie jako świerzbowca. Ponieważ Świebodzice to małe miasteczko z brakiem dobrego weta, postanowiłysmy z mamą zadziałać same. Przemywanie riwalonem nie pomogło, lecz dzieki wiedzy mojej mamy wykorzystałyśmy Cetriscabin. Uszka i ogonek Nessy były smarowane preparatem przez dwa tygodnie, dwa razy dziennie. Smarowano, chwilę się wchłaniało, następnie przemywano wodą (to jest w końcu do użytku zewnętrznego). Świerzbowiec znikł i już więcej się nie przypałętał. Obie szczurki były smarowane (Yava profilaktycznie i rzadziej) i obie zachowywały się grzecznie przy smarowaniu.

Mam też prośbę, jeżeli ktoś będzie u dobrego weta ze szczurem, który ma świerzbowca, niech zapyta o jego zdanie na ten temat.

Aha - lek do nabycia w aptece, bez recepty.
Ostatnio zmieniony pt lis 17, 2006 10:32 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
luffka
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 28, 2006 8:09 pm

[LEKI] Cetriscabin

Post autor: luffka »

a w jakiej cenie? bo wlasnie jutro ide z Grucha do weta i jesli on uzna ten lek za dobry to chcialabym zrezygnowac z zastrzykow...
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[LEKI] Cetriscabin

Post autor: Azi »

w pierwszej-lepszej aptece internetowej 6,50
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”