Wygryzanie szwów

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Wygryzanie szwów

Post autor: merch »

jak w temaci piszcie jak to się goi , kiedy nie jest zszywane, i co żeście z tym robili
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wygryzanie szwów

Post autor: Ania »

Po 3 dniach od operacji goi się świetnie. Przed trzema dniami - nie wiem. Zagoiło się u Georgea tak, że śladu nie było - bo zarosło futrem, po pewnym czasie ciężko było wyczuć bliznę - aż się dziwię, bo wet jak go zszył to o mało zawału nie dostałam (estetka się znalazła - no ale zszył mi go, psia mać - na okrętkę). I wszystko grało. Po wygryzieniu 2 z 3 szwów (po 3 dniach, jak siedząc kołkiem na taborecie nie wytrzymałam i wyszłam siku) - ciut się przeraziłam, wet odradził wizytę, jeśli rana nie była otwarta (a nie była).
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 1:44 am przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Wygryzanie szwów

Post autor: ESTI »

Moja teoria jest nastepujaca.
Do trzech dni rana jest bardzo delikatna i jesli szwy zostana wygryzione, nawet w czesci to istnieje duze ryzyko rozejscia sie rany i konieczne jest kolejne szycie.
Po trzech magicznych dniach rana juz jest na tyle zasklepiona, ze w przypadku mojego szczura, po wygryzieniu jedne szwu z czterech ponowne zszywanie nie bylo konieczne, gdyz rana byla dobrze zrosnieta.

Nie wolno czekac z ponownym zszyciem rany po wyciagnieciu szwow, jesli rana sie rozejdzie, gdyz blyskawicznie tkanki obumieraja.
Obrazek
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

Wygryzanie szwów

Post autor: Yhmi »

szwy rozdziabane po 3 dniach. w jednym miejscy zrobiła się ropiejąca dziurka. po 3 dniach przemywania nadmanganianem potasu wyciągnęłam ropę z kawałkiem niedogryzionego szwu. od tego czasu dziura się pięknie goi. teraz jest tam strupek.
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 3:28 pm przez Yhmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Wygryzanie szwów

Post autor: bonsai »

Pewnie dlatego ropiało, że nadal był tam kawałek szwu..... dobrze, że ranka ładnie się leczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”