Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

Sulfacetamidum - stosowa? kto? to ???

Post autor: lukaszmilicz »

No właśnie weterynarz zapisał mi Sulfacetamidum Natrium z Polpharmy 10 % - na chore oczko mojego szczurka. Są to krople do oczu - 3,70 kosztują , jest tam 12 dawek , opakowanie biało-zielone, Stosował to ktoś kiedyś na szczurkach - macie jakies doświadczenia ???
proszę o odp. pozdrawiam
CFC CHELSEA THE BLUES
myszka145
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 17, 2006 12:53 pm

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: myszka145 »

To jest chyba sól fizjologiczna ??? Jeśli tak to spoko, napewno nie zaszkodzi :)
Mysza
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: lukaszmilicz »

To chyba nie jest sól - bo do oczek to się chyba soli nie stosuje , nawet fizjologicznej
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 6:43 pm przez lukaszmilicz, łącznie zmieniany 1 raz.
CFC CHELSEA THE BLUES
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: limba »

lukaszmilicz, sol fizjologiczna stosuje sie do przemywania oczu, takze czasem do nosa.
A tu link jesli o tym mowisz http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=372 ... 330&menu=3
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: lukaszmilicz »

taka właśnie ulotkę dostałem z lekiem - chodzi mi o to czy ktoś to kiedyś stosował na szczurkach ?? Takie trudne pytanie zadałem ???
CFC CHELSEA THE BLUES
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: Ratata »

Owszem, stosowałam, na szczurach, koniach i jednym kocie. Na sobie z resztą też :roll: Działa łagodnie, ale jednak działa, nie zauważyłam żadnych działań ubocznych. A można wiedzieć, co też Twojemu szczurkowi dzieje się z okiem?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
lukaszmilicz
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:24 pm
Kontakt:

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: lukaszmilicz »

jedno ma przymkinięte troszeczkę , no i zbiera się codziennie w konciku troche zaschniętej krwi - stosowałem świetlika , troche pomogło ale nie ustało . może to pomoże
CFC CHELSEA THE BLUES
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: Ratata »

To ja mam dwa pytania:

1. Czy to weterynarz stwierdził, że w kąciku zbiera się krew? Może to porfiryna?
2. Na jakiej ściółce trzymasz szczura? Jeżeli na trocinach, sianku lub innej mocno pylącej, to powinieneś ją zmienić - najprawdopodobniej to właśnie ona wywołuje podrażnienie.
Pamiętam, że Szuler, gdy do mnie trafił, miał podobne objawy, a poprzedni właściciel trzymał go właśnie na trocinach. Po dwóch dniach zakraplania Sulfacetamidum(i trzymania na ściółce Cat's Dream) podrażnienie ustąpiło ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
zuko22
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 29, 2006 8:47 pm

Sulfacetamidum - stosował ktoś to ???

Post autor: zuko22 »

moj ciur natomiast od ponad 2 miechow w dzien chowa sie i zakrywa oko bo leci mu z niego jakas dziwna czerwona maz ...mam nadzieje ze niejest to krew ...czaami leci mu tez z nosa ....a tak to czuje sie wrecz [wulgaryzm usunięty]...... bo bryka po pokoju jak szalony i jest to najlepszy zwierz jakiego do tej pory mialem :D:D ....powiedzcie tylko co to za wydzielina i jak ją leczyc...jesli pomoze na to zwykla sol fizjologiczna (sulfacetamidum) to spoko ...a wlasniejesli to od trocin to calkiem mozliwe bo ich uzywam...a odkad uzywam sianka troche mniej zbiera mu sie tej wydzieliny w oku...tylko czemu to sie zbiera w jednym oku ? hmmm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”