[LEKI] Frontline czy można używac? Co zamiast?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Frontline czy można używac? Co zamiast?

Post autor: ismena »

Ofelii podczas wizyty u weterynarza została przydzielona maść Amiderm na świerzb. Mam nią przez tydzień smarować miejsce, gdzie są strupy 2 razy dziennie. I smaruje od poniedziałku. i przed chwilą, podczas smarowania Ofelia mnie ugryzła do krwi. Od tego momentu za boję się włożyć do środka rękę. Co mam robić?
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Ugryzła mnie do krwi podczas smarowania maścią

Post autor: limba »

Zmienic masc na zastrzyk z ivomecu to raz, a dwa niestety czasem sie zdarza jesli zapach masci jest drazniacy. Niz z tym nie zrobisz nmozesz tylko uwarzac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Ugryzła mnie do krwi podczas smarowania maścią

Post autor: ismena »

limba81 Ofelia dostała już u jednego weta zastrzyk FrontLain (nie wiem jak się pisze). Inny wet dał jej tylko tą maść, tylko że ona jest taka płynna.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Ugryzła mnie do krwi podczas smarowania maścią

Post autor: limba »

Zastrzyk Frontline??!! Pierwsze slysze. Z tego co wiem to frontlinem sie psika, badz kropelkuje na skore. Nie polecane bo szkodliwe nawet smiertelnie dla szczurow.

Ja mowie o preparacie sprawdzonym w zastrzykach  ktory zawiera ivermektyne (ivomec, baymec), do masci nigdy nie mam zaufania. Co do zastrzykaow, musi byc podany przynajmniej 2 razy w odstepach ok 10 dniowych. jesli swierzb czy inna swinstwa sa bardziej zaawansowane leczenie nalezy przedluzyc.

Boze ja patrze... Ismena jestes z Wawy do kogo Ty chodzisz?
Ostatnio zmieniony wt maja 01, 2007 5:56 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Ugryzła mnie do krwi podczas smarowania maścią

Post autor: ismena »

moja sis była z Ofelią u jakiegoś weta (nie wiem jakiego) na początku marca. Strupy nie ustępują. Więc się wybrałam do natolińskiej lecznicy dla zwierząt (leczyłam tam kiedyś szczurki i mam zaufanie do wetów). Pani weterynarz kazała mi się spytać jakie u tamtej lecznicy szczur dostawał zastrzyki. Dostałam telefon i zadzwoniłam a facet powiedział że szczur dostał Frontline i Vetoflok.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Ugryzła mnie do krwi podczas smarowania maścią

Post autor: Ewqa »

Mój wet miał nawet ulotkę że Frontline to lek tylko dla większych zwierząt, dla psów i kotów.
Nie leczyłam szczurkom świerzba, ale pasożyty i na to działa ivomec rewelacyjnie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”