[LEKI]- Oridermyl - Czy ktoś zna ten lek?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gryzon
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 21, 2005 5:33 pm

[LEKI]- Oridermyl - Czy ktoś zna ten lek?

Post autor: gryzon »

Mój szczurasek często się drapie tak że porobiły mu się strupki w niektórych miejscach. Podobno to jakaś alergia. Wet przepisał maść ORIDERMYL. Problem w tym, że na opakowaniu piszę nie dopuszczać do zlizywania leku przez zwierze. Trudno temu zapobiec w przypadku szczurka. W zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś może stosował ten lek, bo nie wiem czy nie zaszkodzi on ogonkowi?
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 7:37 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Czy ktoś zna ten lek?

Post autor: limba »

A czy powod tych strupkow to nie pasozyty?
Szczerze mowiac nie spotkalam sie jeszcze z tym lekiem, a osobiscie nie polecam na gryzoniach stosowaniu leku na ktorym wyraznie jest napisane ze zlizanie moze zaszkodzic.
http://www.biowet.com.pl/index.php?lang ... 52d9637b3b Tu jest cos o tym leku, ale jesli dobrze rozumiem wet stwierdzil alergie a ten lek jest na swierzba  ???
Ja bym najpierw wykluczyla pasozyty powiem szczerze, czyli np podala zastrzyk z Ivomecu. U mnie tez juz sie zdarzylo ze ja podejrzewalam alergie a okazywalo sie ze to pasozyty.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
gryzon
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 21, 2005 5:33 pm

Odp: [LEKI]- Oridermyl - Czy ktoś zna ten lek?

Post autor: gryzon »

W sumie to zastrzyk jakiś też dostał
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Odp: [LEKI]- Oridermyl - Czy ktoś zna ten lek?

Post autor: miska »

Absolutnie NIE NALEŻY smarować szczurów Oridermylem! Straciłam przez to szczurzycę. Zlizanie kończy się ostrym zatruciem, które najczęściej kończy się śmiercią.

Idź to weta i poinformuj go o tym, żeby już więcej nie zapisywał tego leku szczurom.
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Awatar użytkownika
Yunn
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:53 pm

Re: [LEKI]- Oridermyl - Czy ktoś zna ten lek?

Post autor: Yunn »

Potwierdzam informację powyżej. Moja szczurka co prawda jeszcze żyje, ale w ciągu dwóch tygodni podawania przeraźliwie schudła, z ok. 300 gramów wagi schodząc do 210! Zostały z niej sama skóra i kości... Przyczyna: zatrucie lekiem. Cud, że jej wątroby nie rozwalił!

Nie chcę nawet myśleć, co by było, gdybym nie poszła na konsultację do innego weta. Ten, który lek zapisał, na widok wychudzonego szczura powiedział, że nie ma pomysłu, co jest przyczyną i kazał tylko obserwować, czy je (nie przestając podawać leku). ::)

Mam nadzieję, że uda się teraz wyprowadzić małą na prostą... Trzymajcie kciuki!
Awatar użytkownika
Kaliska
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 25, 2013 8:20 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [LEKI]- Oridermyl - Czy ktoś zna ten lek?

Post autor: Kaliska »

Oridermyl to lek na świeżbowca... Leczyłam tym uszy kota, a moja mama uszy swoich psiaków. Przykre, że lekarze udzielają takich "rad"
Nasz wątek: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39566
Razem: Viserion, Rhaegal, Drogo i Biszkopt
Po drugiej stronie tęczy: Kaliska, Balerion, Drogon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”