[LEKI] Lactoral

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Lactoral

Post autor: sophiya »

Maestro dostaje antybiotyk raz dziennie + enteroferment.
Nie mam w domu Lakcidu, za to znalazłam Lactoral o smaku truskawkowym, stosuje się go w stanach wskazujących na zaburzenia mikroflory spowodowane np. stosowaniem antybiotyków.

Czy podawanie mu tego jest potrzebne? Wet nic o tym nie mówiła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: [LEKI] Lactoral

Post autor: Ania »

Jest potrzebne. Antybiotyk niszczy wszystkie bakterie, które napotka na swojej drodze - również te pozytywne dla organizmu, jak właśnie pałeczki kwasu mlekowego. Probiotyki należy podawać codziennie w 2-3 godziny po antybiotyku.
Ważne - nie podajesz pełnej ilości. 1/2 ampułki lakcidu na dobę.
1 ampułka Lakcidu zawiera liofilizowaną zawiesinę z 2,0 miliardami pałeczek Laktobacillus acidophilus, połowa z tego to będzie jak wiadomo - 1,0 miliarda. Możesz stosować odpowiednik Lakcidu, jednak dawka pałeczek na dobę nie powinna przekroczyć właśnie połowicznej dawki Lakcidu (1 mlrd). Sprawdź na opakowaniu na ile części będziesz musiała podzielić odpowiednik. Z tego, co pamiętam - 1 saszetka Lactoralu zawiera 10 miliardów bakterii kwasu mlekowego. Musisz więc podzielić saszetkę na równo 10 części (najlepiej zrobić to przy precyzyjnej wadze, lub na kartce papieru, złożonej na pół - gdzie proszek rozłożysz "w pasek" na zgięciu kartki, łatwiej będzie można podzielić na części).
Oczywiście wiesz, że probiotyki należy trzymać w lodówce? Jeśli wyjęłaś go z apteczki albo po zakupie nie włożyłaś do lodówkii - specyfik można (a właściwie - należy) wyrzucić.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”