[Opieka] - Kolnierz po operacji (przeciw lizaniu ran)

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

[Opieka] - Kolnierz po operacji (przeciw lizaniu ran)

Post autor: Feniks »

szukałam i nie znalazłam.
mam szczurcię po operacji i powyciągała sobie wszystkie szwy. niby nic i wet nie musi szyć na nowo ale paskuda wylizuje te miejsca tak intensywnie, że są już całe czerwone i zaognione. smaruję jej oczywiście rankę ale maść znika szybko pod działaniem języka nawet jeśli ją pilnuję. i tu mam pytanie. bo normalnie w takiej sytuacji psu czy kotu założy się klosz żeby się nie wylizywał i po sprawie. czy ktoś próbował czegoś takiego ze szczurem? bo mnie się pomysły kończą a spać też muszę nawet jeśli przez resztę dnia jej pilnuję.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: klosz przeciw lizaniu rany???

Post autor: Nina »

Można spróbować zrobić kołnierz z tektury, ale wątpie aby długo wytrzymał na szczurzym łebku, przecież każdy z nas wie, jakie są te nasze potwory ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: klosz przeciw lizaniu rany???

Post autor: limba »

Kolnierz najlepiej robi sie z kliszy RTG. Trzeba wyciac kolko, drugie w srodku i rozciac z jednej strony. Potem juz na lepku skleic oba brzegi. Nie za mocno i nie za luzno.
U mnie np skonczylo sie koniecznoscia zdjecia kolnierza bo szczur mi spuchl.

Jest tez przepis na rolke zamiast kolnierza. http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=12942
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: klosz przeciw lizaniu rany???

Post autor: Feniks »

wow. super jesteście...
co do tekturki- to tylko bym ja uszczęśliwiła bo miałaby zajęcie na jakieś 10 min. ;D ale to z klisza to niezłe...
daliście mi nadzieję. dziękuję :D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: klosz przeciw lizaniu rany???

Post autor: yss »

kurczę. ta rura na szczura to niezły pomysł. wprawdzie liluś nie wyciągała szwów, ale pewnie nie raz jeszcze zdarzy się [odpukać, oby nie!] jakaś operacja i wtedy możliwe, że zapakuję szczura do rury, jak będzie szarpał rany :D

założyłam raz lily kołnierz, bo się bałam, że powyjmuje szwy, ale wylazła z niego - a bałam się zaciskać.

limba: szczur ci spuchł? :) ależ to brzmi...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: klosz przeciw lizaniu rany???

Post autor: limba »

yss powaznie. ŚP Frocia spuchla mi na glowce (wygladala jak swinka morska) od kolnierza, a wcale nie byl bardzo ciasno zalozony.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”