[LEKI] Witamina B

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[LEKI] Witamina B

Post autor: Gosik »

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi, bo mam problem. Byłam z moją szczurcią u weta i zalecił mi podawanie jednej tabletki wit B na dwa dni.Rozpuszczam ja w wodzie i daje do picia,ale to musi być naprawde obrzydliwe,bo ona nie za bardzo chce to pić :( Żeby w ogóle to piła, nie daję jej nic innego- no i się boję,że może się odwodnić(pije przez to mniej).Ale przecież ona musi to przyjmować :!: Więc jak :?:
:idea: Zastanawiam się czy mogłabym to zmieszać np:z Vibovitem juniorem (Kera ma dopiero 6 tyg),żeby lepiej smakowało?Czy nie będzie to jednak za dużo witamin na raz?!
Bardzo proszę o pomoc :!:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] Witamina B

Post autor: Ania »

Witamina B ma to do siebie, że OKROPNIE śmierdzi. Dodawałam rozkruszoną do ugotowanych warzyw z mięsem (marchew, brokuły, ryż, makaron, kurczak) i podawałam NATYCHMIAST. Jadły aż im się uszy trzęsły.
Rozdrabniałam wit. B na łyżeczce (na 1 łyżeczce kładłam tabletkę, drugą ściskałam i robiłam proszek). Mieszłam dokładnie z mokrym jedzonkiem (niewielką ilością) i wszystko grało. 9 szczurów, wszystkie aż się oblizywały.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Witamina B

Post autor: krwiopij »

sprobuj podac rozkruszona tabletke np. w gerberze... moje szczurcie ogonki by za lyzeczke gerbera oddaly... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Jak podawa? witami? B?!?

Post autor: Gosik »

Dzięki bardzo za odpowiedzi :) Najpierw spróbuję z Gerberem, bo zwyczajnie łatwiej i szybciej :wink: Oby polubiła! Jak nie no to będę jej pichcić :)
A jeszcze co do Vibovitu-czy można go podawać, jak szczurcia dostaje zastrzyki(na świerzb :cry: )? I czy w przypadku V.juniora dawkowanie będzie takie samo jak przy normalnym V.=1/8paczuszki na dzienną porcję wody?
Jeszcze raz straaaasznie dziękuję-nie będę już bidulki męczyć :P
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[LEKI] Witamina B

Post autor: Mycha »

Co do vibowitu to wydaje mi się że nie zaszkodzi. Vibowit junior jest delikatniejszy, ale podaje się go tak samo.
Witaminę B można podawać także w produktach jakie ją zawiarają:
płatki owsiane
groch
orzechy
kiełki pszenicy
ryż
banany
sery
Widzę, że może Ci się to nie przydać, ale może ktoś inny będzie szukał prodkutków zawierających witaminę B- a Twojej szczurci takie dodatki nie zaszkodzą i wzbogacą jadłospis :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[LEKI] Witamina B

Post autor: olka »

Ja podawalam wit.B rozduszoną (tak jak Ania pisała) w różnego rodzaju smakołykach. Próbuj - na pewno się w końcu uda!
Olka
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Jak podawa? witami? B?!?

Post autor: Gosik »

Dzięki za pomysły :) Wszystkie sie sprawdzają! :D Na Gerbera to się tak rzuciła,że pierwszy raz mnie w palec ugryzła z rozpędu :wink: Dostała też w części mojego obiadku(kurczaczek,kasza gryczana i gotowana marchew) i wszystko wszamała,więc nie muszę jej już truć obrzydliwym piciem.A jak sie dzisiaj zdziwiła,że ma pyszna wode w poidelku :!: :lol: Ale i tak jej jeszcze Vibovit kupię, niech ma troche wiotamin...przyda jej się :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Witamina B

Post autor: krwiopij »

no, tylko nie dawaj jej za duzo tego obiadu, bo sol i przyprawy nie sa zbyt zdrowe... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak podawa? witami? B?!?

Post autor: Angua »

[quote="Gosik"]Dostała też w części mojego obiadku(kurczaczek,kasza gryczana i gotowana marchew)[/quote]
Uważaj z tymi resztkami z obiadków. Chyba że jadasz wszystko niesolone i bez przypraw. Nic sie nie stanie, jak wyjątkowo szczuras dostanie kawalątek naszego obiadu, ale regularne podkarmianie go ludzkimi potrawami może sie źle skończyć. Ja często daję ogonom kaszę, ryż i rózne takie, ale gotuję dla nich osobno, bez soli.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[LEKI] Witamina B

Post autor: Gosik »

Dzięki bardzo za ostrzeżenie,ale o tym wiem :wink: Mojej koleżanki szczur dostał raka żuchwy i weterynarz powiedział,że to właśnie od ludzkiego jedzienia(szczuras zawsze jadał z nimi obiady). A ja jej podałam jak na razie po raz pierwszy,żeby zobaczyć czy będzie to jeść...Najbardziej się ucieszyłam z tej marchewki,b o surowych warzyw raczej nie lubi, tylko czy to ma jakieś wartości odżywcze :!: :?: :wink:
Więc teraz już wiem,że jak będzie miała dośc Gerbera, to mogę jej pichcić(i dobrze,że bez przypraw,bo by mi i tak nie wyszło :P , a tak przynajmniej potrafię :wink: )
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[LEKI] Witamina B

Post autor: Angua »

[quote="Gosik"]Najbardziej się ucieszyłam z tej marchewki,b o surowych warzyw raczej nie lubi, tylko czy to ma jakieś wartości odżywcze :!: :?: [/quote]
Ma, czemu nie. Przy gotowaniu warzywa oczywiscie tracą częśc witamin, ale nadal są wartościowe.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [LEKI] Witamina B

Post autor: molll »

Mam pytanko czy taką ludzką, w sensie taka przeznaczoną dla człowieka, kupioną w aptece WITAMINĘ B mogę podać mojemu ogonkowi? Jeśli tak to w jakich ilościach? Dodam ze jest to mieszanka różnych witamin z grupy B.
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [LEKI] Witamina B

Post autor: nausicaa »

można:) ja moim nie dawałam, ale tacy więksi chłopcy dostawali jakąś 1/4 tabletki albo 1/5 tan na oko trochę
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [LEKI] Witamina B

Post autor: molll »

dziękuje za odpowiedz :)
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”