Jak obliczyć dawke leku/syropu do przyrządzenia

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jak obliczyć dawke leku/syropu do przyrządzenia

Post autor: Alessa »

Od razu przepraszam jeśli taki temat był już gdzieś jednak wpisujac w wyszukiwarke nie znalazłam odpowiedzi..więc pytam.Bardzo prosze o podpowiedz jak obliczyć dawke jaką mam podac zuzce skoro zithromax podajemy od 8,8 do 17,6 mg/kg no i ona ma 250 dag.Lek azithromycinum to granulat do zrobienia syropu ma 100mg/5ml (po uprzednim dodaniu 12 ml wody-zalecenia producenta)i tu pojawia sie problem poniewaz lek moze byc przechowywany tylko przez 5 dni a ja chce tak podzielic granulat aby miec 4 dawki ktore sobie rozpuszcze i każda na 5 dni starczy :) tylko jak to wszystko obliczyc :o POMOCY!
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Jak obliczyć dawke leku/syropu do przyrządzenia

Post autor: S. »

Podziel granulat na 4 części. Usyp symetryczny kopczyk, spłaszcz go - zrób z niego placek i podziel na 4 części (najpierw na pół i potem każdą część też na pół). Zapakuj każdą część osobno.

Rozcieńczaj każdą porcję leku, stosując 1/4 wody z przepisu, tzn. zamiast 12 ml, weź 3 ml (odmierz strzykawką). Otrzymasz syrop o stężeniu 100mg/5ml.

Jednorazowa dawka dla Twojego szczurka to: 2,2 mg do 4,4 mg.

Podajesz szczurkowi jednorazowo od 0,15 ml do 0,2 ml syropu (odmierz strzykawką o pojemności 2 ml)
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak obliczyć dawke leku/syropu do przyrządzenia

Post autor: Alessa »

Wielkie Dzięki :) za podpowiedz!!!! super no to zabieram sie za przyrządzanie miksturki...mam nadzieje że tym razem pomoże :-*
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”