[PILNE] Enroxil

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Irja
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 30, 2008 1:18 am
Lokalizacja: Kraków

[PILNE] Enroxil

Post autor: Irja »

Uf, pół godziny próbuję się zalogować, bo wieki mnie nie było, a sprawa pilna i nigdzie nie znajdę lepszej pomocy. Otóż potrzebuję wiedzieć czy jeśli dostałam Enroxil do podawania doustnego to mogę go podać w iniekcji? Jedyne co mała chce jeść to Danonek, a wiadomo, że z nim nie mogę łączyć. Próbowałam gerberka, powidła, nutelli nawet, nic więcej nie przychodzi mi do głowy, a Diuna jest dość wybredna. Nie wiem czy jej wpychać na siłę do pyszczka (pachnie paskudnie, nie spodoba jej się), wolałabym zastrzyk, dla niej to sekunda, igła najcieńsza z możliwych, a ja mam pewność, że dostała całą dawkę. Pomóżcie?
"Trzeba mieć odwagę, aby zmienić to, co można zmienić, zyskać pogodę ducha, by zaakceptować to, czego zmienić nie można oraz posiąść mądrość, aby odróżnić jedno od drugiego" [św. Franciszek]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: merch »

nie mozna,zastrzyk musibyc jalowy i odpowiednio przygotowany. Enroxil mozna dac z kazdym jedzeniem takze danonkiem.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Irja
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 30, 2008 1:18 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Irja »

Obie moje wetki powtarzały, żeby z nabiałem go nie łączyć, teraz to już nie wiem. Spróbuję w Danonku, nie mam na razie innego wyjścia. Dziękuję za szybką odpowiedź!
"Trzeba mieć odwagę, aby zmienić to, co można zmienić, zyskać pogodę ducha, by zaakceptować to, czego zmienić nie można oraz posiąść mądrość, aby odróżnić jedno od drugiego" [św. Franciszek]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: nausicaa »

daj jej do pysia na siłe, w strzykawce insulinówce bez igły. 5s, ale dużo pisku:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Cyklotymia »

Poza tym inne dawkowanie jest doustne a inne domięśniowe, często forma leku bywa inna, no a w niejałowy sposób robiąc zastrzyk można doprowadzić do powstania dorodnego ropnia...
Awatar użytkownika
Irja
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 30, 2008 1:18 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Irja »

Dziękuję za pomoc, ale Diuna się dzisiaj poddała.
Przeżyła obie swoje siostry i w styczniu skończyłaby 3 latka.
...tak strasznie mi ich brakuje
"Trzeba mieć odwagę, aby zmienić to, co można zmienić, zyskać pogodę ducha, by zaakceptować to, czego zmienić nie można oraz posiąść mądrość, aby odróżnić jedno od drugiego" [św. Franciszek]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: merch »

Przykro mi .
(*) dla Diuny
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
madziairm
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 11, 2010 11:04 am

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: madziairm »

Witam,
dopisuję się tutaj, bo temat dotyczy konkretnego leku. Moja mała miała dziś operację (guz) i dostała Enroxil. Mam pytanie, czy działa on również przy okazji antyprzeziębieniowo? Zaznaczam, że starałam się wyszukać informacji na forum, ale są dość rozproszone...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Paul_Julian »

Enroxil ma szerokie spektrum i podaje sie go przy przeziębieniu czy stanach zapalnych.
Ale żeby wyleczył chorobe musi być podawany przy dłuzszy czas (czyli min. 10 dni jesli dopyszcznie).

Po zastrzyku w miejscu wkłucia może sie pojawić strup - martwica.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: xxx »

po operacji wet. zazwyczaj zalecają podawać 1 dziennie, bo zapobiegawczo, przeciwko infekcji, tyle wystarczy. Przy infekcji ukł. oddechowego podaje się 2 razy dziennie od 5 do 15 mg / kg. masy ciała szczura . Długość podawania zależy od intensywności infekcji. Koniecznie trzeba podawać osłonowo np lakcid, zarówno przy podawaniu 1 jak i 2 razy dziennie.
zubrowka
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 8:53 pm

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: zubrowka »

xxx pisze:po operacji wet. zazwyczaj zalecają podawać 1 dziennie, bo zapobiegawczo, przeciwko infekcji, tyle wystarczy. Przy infekcji ukł. oddechowego podaje się 2 razy dziennie od 5 do 15 mg / kg. masy ciała szczura . Długość podawania zależy od intensywności infekcji. Koniecznie trzeba podawać osłonowo np lakcid, zarówno przy podawaniu 1 jak i 2 razy dziennie.
U mnie było dokładnie tak samo.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Tofcia »

Mnie zastanawia jedno 5 mg na kg masy ciała ale tą tabletkę podzielić jak zwierzak wazy np 500 lub 600 gramów?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Paul_Julian »

Zwykle weci daja tabletkę 15 mg ( czyli 15 mg enrobiofloxu jest w takiej tabletce z oznaczeniem 15 mg).
Przy dawkowaniu 5 mg/kg taka tabletka 15mg wystarczy nam na :
- 1 dawkę dla zwierzaka ważacego 3 kg
lub
- 3 dawki dla zwierzaka ważącego 1 kg
lub
- 6 dawek dla zwierzaka ważącego 0.5 kg
lub
- 12 dawek dla zwierzaka ważącego 0.25 kg

Akurat dawkowanie 5mg/kg jest proste przy tabletce 15 mg, bo 15 da sie łatwo podzielic przez 5 ( co daje nam 3 kawałki tabletki, każda z dawką na 1 kg) , a potem kazdy kawałek na pół, zeby uzyskac dawki na pół kilo.

Jesli chodzi o fizyczne podzielenie tabletki 15 mg na 6 cześci, to ja najpierw dzielę na pół, a potem każdą połówke na 3.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Tofcia »

Paul_Julian pisze:Zwykle weci daja tabletkę 15 mg ( czyli 15 mg enrobiofloxu jest w takiej tabletce z oznaczeniem 15 mg).
Przy dawkowaniu 5 mg/kg taka tabletka 15mg wystarczy nam na :
- 1 dawkę dla zwierzaka ważacego 3 kg
lub
- 3 dawki dla zwierzaka ważącego 1 kg
lub
- 6 dawek dla zwierzaka ważącego 0.5 kg
lub
- 12 dawek dla zwierzaka ważącego 0.25 kg

Akurat dawkowanie 5mg/kg jest proste przy tabletce 15 mg, bo 15 da sie łatwo podzielic przez 5 ( co daje nam 3 kawałki tabletki, każda z dawką na 1 kg) , a potem kazdy kawałek na pół, zeby uzyskac dawki na pół kilo.

Jesli chodzi o fizyczne podzielenie tabletki 15 mg na 6 cześci, to ja najpierw dzielę na pół, a potem każdą połówke na 3.
a jesli szczur wazy 600 gramów to nie jest to 0,5 kg tylko troszkę więcej więc jak podzielić co do okruszka ?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [PILNE] Enroxil

Post autor: Paul_Julian »

Nie da się podzielić co do okruszka. Można tez np. rozgniesć całą tabletke, ułożyć z tego ścieżkę i wtedy podzielić porcję na 500 gram ( czyli na 6 części). A potem 1 część podzielic na 5 częsci. I z tego dodac po 1 częsci do tamtych "dużych". Ale to będą dosłownie okruszki.
Mozesz potrenowac na tabletce no-spa albo aviomarinu- jest podobnej wielkosci co enroxil 15mg.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”