[ZASTRZYKI] jak robic

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: myszka »

W, które miejsce daje się szczurkowi zastrzyk??
Pytam z ciekawości..nie będę na moich eksperymentować ;) ale wolę wiedzieć, bo może jak kiedyś udam się do weta to będę wiesdzieć czy on się zna czy nie :?
Słyszałam o psie, któremu wet źle podał zastrzyk i pies zmarł :(
więc wolę wiedzieć.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2006 12:47 pm przez myszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: Beeata »

parszywek niektore dostawal w udko a niektore w kark
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: ania85 »

moja Amfetaminka miała tak samo - niektóre w udo, niektóre w kark. Z tym że jeżeli chodzi o ten, który dostała w udo - to miała po nim przez jakieś 3 tygodnie sparaliżowaną nóżkę :( Więc nie mam zbyt miłych wspomnień z tego typu zastrzykami - chociaż zdaję sobie sprawę iż najprawdopodobniej chodziło tu o niekompetencję lekarza, a nie miejsce zastrzyku.
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: jokada »

i Olaf i Yasco dostawali w udo (podskórne zastrzyki)
PALATINA

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: PALATINA »

Podskorne sa zazwyczaj w kark, w bok...
a domiesniowe w dupsko! :wink:
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: Goś »

:) tyłeczek, udko , karczek... to zwyczjne miejsca.. moja rada i uwaga, najlepiej - jeśli szczurek ma dostać serię zastrzyków - zmieniać miejsce :) poza tym czasem po zastrzyku na skórze szczurka pojawia się "odczyn" to znaczy taki plackowaty strupek, sczczurek traci w tym miejscu sierść. na szczęscie taki odczyn to nic zlego, po prostu reakcja na zastrzyk i wynik drapania jeśli substancja wywołala swedzenie. nie nalezy sie martwić - potem ładnie odpada i sierść odrasta. :>
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
PALATINA

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: PALATINA »

Można dodać, ze taki "odczyn" (mortwica) pojawia się chyba tylko po Baytrilu, ale o tym już była mowa...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: krwiopij »

no, nie zawsze... jesli szczurek jest uczulony, z gojeniem sie ranki i odrastaniem siersci moga byc problemy... wtedy najlepiej zmienic antybiotyk... ktos jeszcze wspominal o rozcienczeniu go woda injekcyjna w stosunku 1:1... podobno tez pomaga...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: Ania »

Podskórnie - najczęściej daje się w skórę uda lub [pupy, gdy szczuruyś jest bojaźliwy lub często kłuty - w bok (koło żeber) lub w kark (gdzie szczury mają najbardziej elastyczną skórę).

Domięśniowe - mięśnie udowe i pośladkowe.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: PALATINA »

Ja się nigdy nie spotkałam z zastrzykiem podskórnym w skórę uda/pośladków!
Widocznie weci maja różne przyzwyczajenia.
Sama robię zawsze w skórę boków lub grzbietu - w różne miejsca - W ciągu jednej kuracji nigdy 2 razy w to samo miejsce!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: krwiopij »

tak na zdrowy rozum, to podskorne chyba rzeczywiscie lepiej w kark robic... jesli zastrzyk zrobi sie szybko i sprawnie, to szczur nawet nie zauwazy - tam ma w koncu najgrubsza skore, jak juz wielokrotnie bylo mowione...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: Ania »

Z własnego doświadczenia - jak robi się zastrzyk w kark lub w bok - zdarza się, że szczur nawet nie piśnie podczas gdy dawali szczurom zastrzyki podskórne w tylną część ich ciałka - syczały, szarpały a nawet zdarzyło się, że szczur wyskoczył jak z procy, nastroszył się, wrócił się i chciał dziabnąć weta!
Jak macie możliwość - upierajcie się przy zastrzyku w kark lub w bok, mniej boli i mniej stresu.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: PALATINA »

Kiedyś byłam z śp.Majeczką na zastrzyku i wet nawet jej z transporterka nie wyjął - zastrzyk w kark (strzykawka insulinówka!!!).
Innym razem (szczur ten sam, zastrzyk ten sam, ale WET INNY!). Wet uparł się, że musi użyć grubszej igły (rozmiaru nie pamietam), bo wtedy szybciej wstrzyknie, a to najbardziej boli -nie samo ukłucie.
Rezultat był taki, że facet igłę ledwo wbił, Majeczka darła się aż mi serce pękało, a ja zrobiłam wetowi cholerną awanture, że się mądrzy, a i tak racji nie ma, tylko moje maleństwo na tym cierpi, że on wiedział lepiej niz ja!!! :evil:
Roger
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 14, 2004 11:33 pm

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: Roger »

Jeśli chodzi o podskórne to zazwyczaj w kark lub byle gdzie byle pod skóre, natomiast domięśniowe - w mięsień np. w udko.
makrela10
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 18, 2004 7:12 pm

[ZASTRZYKI] jak robic

Post autor: makrela10 »

Co masz przeciwko insulinówce?
Niektóre antybiotyki są bardzo gęste i bardzo trudno je podać cienką igłą, wtedy trzeba użyć grubszej( oczywiście trochę grubszej a nie najgrubszej z możliwych).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”