[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: krwiopij »

niedlugo eszwa bedzie miala robione przeswietlenie pluc... mam w zwiazku z tym dwa pytania:

1. ile takie zdjecie moze kosztowac? wiem, ze zalezy to od lecznicy, ale ile wy placiliscie? wystarczy jedno, czy robi sie od razu kilka?

2. w jaki sposob unieruchomic szczurka, zeby zdjecie w ogole wyszlo?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: GoHa »

Ja placilam 30 zl za RTG. Qubus byl tak slaby ze nie trzeba go bylo specjalnie unieruchamiac... :(
Dobrze jest być kochanym... :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: moni »

Robi się z reguły jedno w pozycji grzbietowo-brzusznej, dodatkowo lekarz może zalecić jeszcze z lewego i prawego boku.Ale raczej wykonuje sie tylko jedno.
W cenach się niestety nie orientuję,bo rtg mam za darmo.
Szczura układa rengenolog (czy jak on się tam nazywa) a ty musisz szczura trzymać tak mocno żeby nie był w stanie się poruszyć za bardzo.I jednoczesnie nie zasłaniać rękami pola widzenia na zdjęciu ;)
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Ania »

Ja zapłaciłam 70 zł za zdjęcie i 2 zastrzyki (to była pierwsza wizyta więc pewnie za nią policzyli, później płaciłam do 10 zł za zastrzyki u kilku szczurów na raz) łącznie. Samo rtg kosztowało jesli się nie mylę - 50 zł

Najlepiej zrobić dwa zdjęcia:
1. Z boku
2. Na brzuszku

Z doświadczenia jednak wiem, że zrobić zdjęcie na brzuszku to niezły wyczyn (spryt opiekuna, żeby chwycić i refleks weta, żeby nacisnąć guzik ;)) a zdjęcie na boku to awykonalna czynność ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: jokada »

z tego co wiem, robi sie dwa, z góry i od boku
jak dla mnie - po prostu trzeba to zrobić zdecydowanie, no i mocno

Olaf nigdy nie miał przeswietlenia robionego, ale z unieruchomieniem go nie mam najmniejszych problemów
trzeba go tylko zdecydowanie rozciągnąć trzymając pod pachami
przed chwilą chwyt przecwiczyłam na Morii i Yasco, nie to ze Olaf jest ciapa i sie daje ; )
=> na brzuchu
=> na boku
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: oliwi@ »

:) podziwiam :D
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Beeata »

Biedny,ale ma mine nieszczesliwa na tych fotach:)))))))))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: ania85 »

eeeej, fotki świetne ;)
Olafek poddał się z prawdziwą godnością ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: krwiopij »

dziekuje wszystkim za odzew... nie spodziewalam sie, ze od razu odpowie tyle osob... :D

Asiek, od razu wyprobowalalm twojtajny chwyt na diabelku i mefisi... zachwyceni nie byli, ale - to dziala! :D
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: ESTI »

Ja miałam wielkie problemy z Aru, rwała się i nie chciałą ustać, a raczej uleżeć na miejscu...
Jak już ją trzymałam, to w momencie zdjęcia...bach i od nowa...

Zapłaciłam raz 50 i drugi raz 45 zł za 4 zdjęcia...róznica spowodowana była...hmmm nie wiem czym...może inny lekarz robił. :?

Aś...szkoda, że wcześniej nie iwedziałam o Twoim sposobie...tylko Olaf to zupełnie odosobniony przypadek, z dziewczynkami jest inaczej. ;)

P.S. opcja na boku nie nadaje się do zdjęcia rtg...nie może być widać rąk, ani palcy na zdjęciu :?, więc wyobraźcie sobie jak musi być trudno trzymać tak aby umieścić główkę na zdjęciu, bez paluchów...mi się udało za trzecim podejściem. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Ania »

Asiek - powiem Ci, że nie wszystkie szczury się dają a Ty myślisz, że ja tego nie próbowałam na rtg? Mało tego, próbowałam nawet chwytu, który pokazał mi lekarz przy badaniu. Łapiemy szczura pod pupę i pozwalamy mu siedzieć a drugą ręką naciągamy do góry za skórę na karku (jeśli złapiemy odpowiednio i stanowczo przytrzymamy, szczur nawet nie pisknie). Zwierzak nieruchomieje natychmiast. Przy tym chwycie łapki są podciągnięte do góry (tak Dziunia miał zdejmowane szwy spod paszki) a pupa trzyma się na dłoni więc nie ma ryzyka zrobienia pkrzywdy.
Przy prześwietleniu i złapaniu Bąbla w podobny sposób - skubany tak się wyrywał, że sam robił sobe krzywdę i niestety jak mamy osła a nie szczura - czasem ciężko ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: jokada »

ale ja nie twierdze że wszytkie się dają ;)
to tylko mój pomysł ma unieruchomienie moich ogonów :roll:
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: moni »

Ja tez próbowałam sposobu Aś na swoich szczurach.Nie wyszło.A co dopiero jak by było w lecznicy.
Nowe miejsce, lekarze, szczur zestresowany i tym bardziej się wyrywa.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Golo »

pomimo to że jest to męczące dla szczzurka bo on woli dużo ruchu to jednak powinnaś zafundować mu taki zabieg poprzez przywiązanie go do specjalnych linek bo tak to trzeba nazwac i sprawdzić co mu jest i jeszcze jedno jak naprawde go kochasz to koszta nie powinny grać roli
SZCZUROman
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: oliwi@ »

hmm... zastanawiam się do jakich linek chciałbyś szczura przywiązać, zważając na jego rozmiary. Osobiście uważam, że szczur o wiele bezpieczniejszy będzie trzymany przez właściciela niż przywiązany do nie wiadomo czego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”