[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: krwiopij »

Golo, jak bede sama zarabiac, to sie o koszta nie bede martwila... niestety wciaz jestem na utrzymaniu radzicow, a moje szczury lecze z kieszonkowego - ktore zreszta wlasnie mi sie konczy... bede musiala sie zapozyczyc i wolalabym wiedziec, ile pieniedzy bedzie mi potrzebne... zapewniam cie, ze zdrowie moich szczurow to ostatnie, na czym mam zamiar oszczedzac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Ania »

Golo - koszta nie powinny grać roli ale pieniądze trzeba mieć, za piękny uśmiech nikt Ci rtg nie zrobi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Beeata »

Nie wiem jak wasze szczury ale moj u weta jest bardzo grzeczny ,daje sie ogladac,smarowac ,robic zastrzyki .Oczywiscie nie ze wzgledu na dobre wychowanie ale strach ,wiec pewnie i przy przeswietleniu bylby bardziej ulegly bo w domu zeby go posmarowac to staczam z nim codziennie walke,straszny charakternik z niego:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Elf »

Strasznie dużo zapłaciliście za rtg, mnie ta nieprzyjemnosc kosztowała tylko 15 zł. Szczura udało się unieruchomić nie bez problemu, przyznam, że juz miałam sie rozpłakać, gdy musiałam trzymać Ash z skórę na głowie między uszkami, ale poskutkowało i znieruchomiała na czas zdjecia.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: PALATINA »

U nas rtg kosztuje ok 50zł!

Ja zawszetrzymam szczuryt tak, jak widać na zdjęciu Aś - Tylko raz zostałam ugryziona przez Benjaminka, a na zdjęciu mogą być widoczne palce opiekuna -Mam mnóstwo zdjęc swoich prześwietlonych palców - Myślicie, że moim palcom to bardzo zaszkodzi :roll:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Ania »

Myślę, że nie zaszkodzi wcale, z tego co wyniołam po rozmowie z lekarzem - jestem sposkojna, ponoć człowiek musiałby zostać naświetlonym KILKASET TYSIĘCY razy, żeby mogły wynikknąć z tego jakiekolwiek najmniejsze powikłania.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: PALATINA »

To dobrze...
Moje paluchy zostały prześwietlone kilkanaście razy (dotychczas).
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: krwiopij »

odkopuje, bo ostatnio mialam okazje nauczyc sie nowej metody przytrzymywania szczura do rtg... podejrzewam, ze jest srednio przyjemna, ale za to skuteczna i pozwala zaoszczedzic sporo stresu zwiazanego z desperackim wyrywaniem sie zwierzaka... sprawa jest bardzo prosta: w palce jednej reki chwytamy fald skory mniej wiecej miedzy uszami szczurka (troche bardzej z tylu lebka), druga reka lapiemy szczurze stopki - nie cale lapki, ale stopy wlasnie, zeby w miare mozliwosci uniemozliwic ogonkowi kopanie i szarpanie sie... teraz wystarczy ogona rozciagnac (moje byly przy tym zaskakujaco spokojne) i przytrzymac do zdjecia... moje szczury lezaly zupelnie nieruchomo i juz po kilku sekundach mogly spokojnie zakopac sie w szmatkach w swoim koszyku... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Dokładnie tak polecono mi trzymać Gucia do zdjęcia, tylko nie trzymała stópek, a miejsca chodzsze-kawałeczek nad, a na syjce po prostu przylozyłam palec, przygniatający go do stołu. Ale i tak musze przyznać, że sobie kiepsko radziłam, bom panikara i bałam się, że zrobię mu krzywdę...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Bartek i Ilonka »

krwiopijka ma dobrą koncepcję. Też tak trzymałem Kreskę na prześwietleniu i ani drgnęła. Ale to działa tylko jak sie robi zdjęcie z boku. Czy ktoś może zna sposób jak szczurka unieruchomić, aby zrobić zdjęcie z góry? Trzymanie za kark może sprawić, że ręce zasłonią szczurka i nic z tego nie wyjdzie. Mi technik w klinice kazał trzymać szczurka za głowę i kuper, ale to nie było w stanie unieruchomić Kreski i nici wyszły ze zdjęcia.

Bartek
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: lenalove »

Mam skierowanie na powstańców sląskich na rtg boczne. czy ktos może orientuje się jaka cena i czy pod narkozą? zalezy mi na szybkiej opowiedzi

a może w innej lecznicy na terenie warszawy?
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: krwiopij »

[quote="Bartek i Ilonka"]Czy ktoś może zna sposób jak szczurka unieruchomić, aby zrobić zdjęcie z góry?[/quote]
Tak samo jak do zdjęcia bokiem, tylko brzuchem do góry. To chyba najprostsze wyjście.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: ESTI »

[quote="lenalove"]Mam skierowanie na powstańców sląskich na rtg boczne. czy ktos może orientuje się jaka cena i czy pod narkozą? zalezy mi na szybkiej opowiedzi [/quote]
Zazwyczaj koszt to 50 zl.
Zdjecie jest robione bez narkozy oczywiscie, ale musisz umiec przytrzymac szczura - lekarze jednak zawsze instruuja jak to robic. Najlepiej, zeby zdjecie robila dr Zak (jest najlepsza), bo wtedy jak poprosisz zrobi opis.
Obrazek
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: Viss »

lenalove, ja zaplacilam ostatnio z 80 zl. Zdjecie bylo robione pod kątem uszu, 3 pozycje - na brzuchu i dwie boczne.
Nam nie udalo sie utrzymac Guciaszki w jakiejkolwiek stalej pozycji, w zwiazku z czym dostala 50 mg usypiacza. Nie zasnela, ale troszke zwiotczala, w zwiazku z tym byla oczywiscie spokojna i hmm.. "łatwa do ulozenia". Potem dostala na wszelki wypadek wybudzacz. Oczywiscie podwyzszylo to cene do tych 80 zl.
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 8:43 pm przez Viss, łącznie zmieniany 1 raz.
I am not from your tribe.
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

[BADANIA] RTG - ceny, ile zdjec i pozycje

Post autor: lenalove »

dzięki za odpowiedź. Jak bedzie po wszystkim opiesze co i jak i za ile i czy dobrze.
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”