[LEKI] cebion czy vibowit

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
razbora
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2004 10:09 pm

[LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: razbora »

Mam szczurka samca ma ponad rok, jest przezebiony i mam mu podawac echinacee. Przeczytalam na forum ze dobrze by bylo podac jeszcze jakies witaminy, i niewiem co lepsze vibovit czy cebion. A tez slyszalam ze samcom nie wolno wit. C, no i teraz niewiem co robic.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: krwiopij »

nie mozna witaminy c? nieee... nie mozna np. skorek cytrusow, bo maja jakas-tam-specjalana-substancje, ktora w reakcji z jakims-tam-meskim-hormonem moze okazac sie rakotworcza (odrobinke rakotworcza, ale zawsze)... jestem przekonana, ze podawanie cebionu nie zaszkodzi (w koncu i w vibovicie wit. c jest)...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: Ania »

Sama witamina C wiele nie da bo z tego co wiem - szczury, podobnie jak wit. E mogą ją same magazynować i przetwarzać (nie wiem jak z wytwarzaniem, tzn wiem, że wytwarzają wit. E ale nie wiem jak z C) i w przeciwieństwie np do ludzkiego organizmu - są w stanie przetrzymać witaminę C i E u siebie. Dlatego proponuję Wibowit - to zestaw wielu wielu witamin, nie tylko wit. C.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: krwiopij »

z tego co wiem, c takze wytwarzaja... chodzi o to, zeby w czasie choroby organizm dostawal jej wiecej... niestety trzeba uwazac, zeby nie przesadzic... wiem, ze cebionu daje sie zazwyczaj 2-3 kropelki dziennie... nie wiem, jak nalezaloby dawkowac vibovit, zeby szczurek nie dostal ktoregos ze skladnikow za duzo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

[LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: moniaaa »

Sorki, ze wyciagam ten watek, ale to chyba w tym dziale powinno byc... Czy zamiast Cebionu przeziebionej szczurci mozna podawac Juvit (Acidum ascorbicum, krople 100mg/ml)? to podobno to samo, ale tylko 'podobno' wiec nie chce ryzykowac. Czy tez nie ryzykowac Juvitu i podawac dalej Vibovit i Echinacee?
W razie czego napisze sklad:
Kwas askrobiowy (wit.C) 100,0mg
Wersenian disodowy 0,5mg
Gliceryna 86% do 1,0ml
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: Nisia »

W zasadzie to to samo - dawka kwasu askorbinowego jest taka sama w obu preparatach. Polecam dawać 1 kropelke na szczura dziennie i powodzenia w dawaniu. To jest kwaśne, a szczurki kwaśnego nie lubią.
mus_musculus
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:09 pm

RE: [LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: mus_musculus »

Ze zwierząt witamina C jest witaminą (a więc substancją potrzebną organizmowi w małych ilosciach, która musi być dostarczana z zewnątrz) tylko dla ptaków i świnek morskich. Ale faktycznie, jak są chore to może im czegoś brakować.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: [LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: Ewqa »

Ja nie polecam cebionu, to takie witaminy w kroplach dla niemowlaków.
Wet powiedział że nawet jedna kropla to może być za dużo dla szczurka, a wiadomo że wit.A i E w nadmiarze szkodzą. Lepszy były wibovit; 1/2 torebki na 2/3 szklanki wody (mniej-więcej).
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: [LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: Mona i Kuba »

My w razie potrzeby podajemy okolo 1/5 lub 1/6 torebeczki dziennie (na glowe) w takiej ilosci mokrego jedzonka (typu gerberki czy przeciery) w jakiej wiemy, ze szczurzaste zjedza jednorazowo. Podajemy vibovit junior jako, ze ma najbardziej optymalny sklad.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: [LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: Telimenka »

sorrki ze odkopuje..nie wiem czy to cos komus pomoze, ale mam Szczurka ktory psika ciagle i bylam z nim dzis u weta i tak jak powiedziala krwiopijka,2-3 kropelki dziennie sie podaje i nie jest to szkodliwe dla Ogonaska. vibovit juz kiedys na psiaknie podawalam i nie pomoglo a cebion tak. wiec nie wiem zobaczymy jak bedzie w tym przypadku  ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
aniab1992
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 06, 2007 9:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Odp: [LEKI] cebion czy vibowit

Post autor: aniab1992 »

mam 100ml pojemniczek z woda. Ile vibovita juniora trzeba rozpuscic w wodzie zeby bylo ok?? a czy mozna dawac szczurkowi tylko sam proszek?? jak tak to ile?? moj ma ok. 7tyg. (szczurek:)
)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”