[LEKI] Woda utleniona

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

[LEKI] Woda utleniona

Post autor: Guest »

Od niedawna posiadam 3 szczurki: dwie samiczki, były wcześniej a jakiś tydzień temu kupiłem malutkiego samczyka. Do wczoraj mieszkały w jednej klatce we 3. Parę dni temu zauważyłem, że małemu szczurkowi leci krew z ogona i że ogon jest zraniony - nie wiem jak, podejrzewam, że któraś z pań go ugryzła, ale nie mam pewności. W pierwszym odruchu, złapałem za wodę utlenioną i spryskałem ranny ogonek. Maluch nie protestował, nie wyrywał się, był bardzo spokojny. Nie widzę też jakichś objawów chorobowych, ogonek się goi, ale zacząłem się potem zastanawiać, czy dobrze zrobiłem z tą wodą utlenioną ? Czy nie mogłem mu tym zaszkodzić ? Jeśli ktoś wie coś na ten temat, to proszę o info - tak na przyszłość...

Pozdrawiam
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[LEKI] Woda utleniona

Post autor: Mycha »

Cześć
Po pierwsze (trochę nie na temat) to radzę Ci oddzielić te szczurki! Samiec+ 2(!) samice= PRZESZCZURZENIE
Naprawdę możesz tego żałować, a później co z maluchami?!
A teraz po drugie (na temat :wink: ) To zrobiłes dobrze w 50%
Dla szczurka najlepiej jest wodę utleniona rozpuścić z wodą zwykłą zimną gotowaną. Może to być dla niego trochy za mocne, ale najwarzniejsze jest że wszystko się dobrze skończyło :wink:
Pozdrowienia dla szczureczków
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JungleMan

Dzieki za info...

Post autor: JungleMan »

...uspokoiłem się w 50% ;) A co do rozdzielenia - to od wczoraj jedna z dziewczynek powędrowała do drugiej klatki, więc przeszczurzenie mi chyba nie grozi... ;)

Pozdrawiam
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[LEKI] Woda utleniona

Post autor: Mycha »

Witay
Jeśli nie jest już "zaciążona" to nie grozi :wink:
I pamiętaj że jak się małe urodzą to musisz oddzielić samca bo samica będzie broniła gniazda (chyba że jest bardzo tolerancyjną samiczką :wink: ), i co za dużo to nie zdrowo- jeden odchów młodych mamusi wystarczy :D

A co do tej ranki na ogonie samca to jeśli wszystko jest w pożądku to ciesz się że tak się że tak zostało :wink: . To jeśli przemyłeś ogon szczurka wodą utlenioną nie zkodzi mu, ale poprostu może być za mocne :lol:
Pozdrawiam
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”