DICORTINEFF

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ruda_xD
Posty: 19
Rejestracja: śr cze 22, 2011 1:06 pm

DICORTINEFF

Post autor: Ruda_xD »

jeśli ktoś używał to niech powie co o nim sadzi

mój niuń ma duże rany na plecach i ciągle się drapie wet dal mi dicortineff ale nie wiem czy mu nie zaszkodzi
Z Hermanem w kieszeni :]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: DICORTINEFF

Post autor: klimejszyn »

a jak masz stosować ten lek u szczurka ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: DICORTINEFF

Post autor: nausicaa »

lek na pewno można stosować u szczura, ale do oczu albo uszka. nie wiem, czy można smarować na skórę u szczura i czy jest bezpieczny, jeśli go zliże.
bardzo dobrze, że byłaś u weterynarza. a dobrze obejrzał futerko i nie stwierdził żadnych pasożytów? być może wystarczyłaby sama ivermetyna. sprawdź jeszcze sama dobrze- obejrzyj futro z bliska czy tam coś nie łazi (takie małe czerwone punkciki), mogą być też przyczepione takie podłużne kulki gdzieś na pysiu. jaja sa żółtawe. na człowieka te pazożyty nie przejdą.
jeśli nie jesteś pewna, czy stosować, to zadzwoń do innego weterynarza z pytaniem, nawet gdzieś do większego miasta, choćby warszawy, tam powinni powiedzieć. a tymczasem możesz kupić tribiotic i tym smarować (saszetka kosztuje ok 2zł), a wcześniej przemywać mu ranki wacikiem z rivanoelm (też ok 2zł w aptece). ale jeśli to pasożyty, to nic nie pomoże. w ogóle wet powinien dać steryd na drapanie się...
a na czym go trzymasz? trociny?i jaka karma?bo to może alergia.
i czy jest sam? bo to może być reakcja stresowa, mój pierwszy szczurek też się drapał, a kiedy adoptowałam koleżankę, od razu jej przeszło.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”