Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hildowa
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 7:52 am
Lokalizacja: SLO-SŁowenia

Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: hildowa »

Czesc:) Jestem skazana na pania weterynarz, ktora ma mgliste pojecie o szczurach. Vanilika ma zapalenie pluc/myko(?) w kazdym razie szumy w pluckach, oslabienie, raz na dwa/trzy dni wyciek porfiryny, nastroszone futerko, schudla i jest mniej aktywna. Ale na szczescie ma apetyt! W kazdym razie dalam wetce liste lekow. DOXYCYCLINE obiecala sprowadzic, bo nie miala, a Baytril dala w insulinowce, zeby jej podawac 2 razy na dzien z jedzonkiem. Tylko mam watpliwosci, czy dobrze obliczyla... hmm... zapisala 0,05 ml to jest piec kresek insulinowki 2xdziennie, bo nie bylysmy calkiem pewne, do czego sie odnosi czterokrotna dawka (11 mg/kgx 4, czy tylko 5.5 mg/kgx4?????). Przegladnelam forum i w tabeli pisze DO 11 mg, a na forum piszecie czesto OD 11mg. Calkiem jestem zgubiona :( W kazdym razie Vanilika wazy 300 g. i troche sie boje, ze moze te dawki sa zbyt duze? Bardzo prosze o pomoc!


PS: Wczoraj jej dalam te 5 kresek wieczorem, byla troche zaspana, ale dzisiaj rano wygladala troche lepiej.
ObrazekObrazekObrazek
Milli&Vanilli (6.11.2010)
Hilda (*) (1.9.2010-18.10.2010)
hildowa
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 7:52 am
Lokalizacja: SLO-SŁowenia

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: hildowa »

przepraszam, ze marudze... chyba kazdy komu zachoruje szczur staje sie panikarzem:) Znalazlam to na alloszczurze ttp://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1471

Zawsze blyszczalam z matematyki :) Czy to znaczy, ze na okolo 330 g szczurasa jednorazowo przypada 0,1 ml czyli 10 kresek z insulinowki?

Boze... czasem moja niewiedza mnie zawstydza :-[
ObrazekObrazekObrazek
Milli&Vanilli (6.11.2010)
Hilda (*) (1.9.2010-18.10.2010)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: Hanka&Medyk »

Hildowa, nie wiem, czy pamiętasz wyciąg z regulaminu, ale nie możemy tutaj podawać linków i reklam innych forów, poza SPS. Można wkleić cytat albo wysłać link na PW.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
hildowa
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 7:52 am
Lokalizacja: SLO-SŁowenia

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: hildowa »

sorki, nie wiedzialam ::)
ObrazekObrazekObrazek
Milli&Vanilli (6.11.2010)
Hilda (*) (1.9.2010-18.10.2010)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: nausicaa »

jeśli masz taki standardowy baytril czyli o ile dobrze pamiętam 5%, to na takiego szczura daje się tak mniej więcej 2 kreski insulinówki...
no i jeśli wetka dobrze policzyła, to masz dać właśnie 2 kreski.
Strzykawka insulinówka ma 1 ml podzielonu na 40 kreseczek (sprawdż, czy to jest 40). czyli 1 ml podzielony na 40 części daje 0,025ml na jedną kreskę. Ty masz dać 0,05 ml czyli dwie kreski.

nie wiem, o co chodzi z tymi poczwórnymi dawkami, ale tu masz poprawne dawkowanie:
http://ratguide.com/meds/antimicrobial_ ... aytril.php
rozwinięcia skrótów są tutaj :http://ratguide.com/meds/reference/conv ... ations.php
dawki są podawane od do, bo w zależności od zaawansowania choroby można podawać mniejsze lub większe.

tak btw- uświadom weterynarza, że jej recepty da się wykorzystać w aptece dla ludzi, bo tam się kupuje doksycyklinę, ona nie musi jej sprowadzać, doksy znajdziesz w każdej aptece od ręki. nie rozumiem w ogóle, co jej do głowy przyszło..eh
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
hildowa
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 7:52 am
Lokalizacja: SLO-SŁowenia

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: hildowa »

Dziekuje! Dziekuje! Dziekuje! :D
strzykawke mam podzielona na 100:)
Jestem w Slowenii, moze tu maja inne przepisy. ???
ObrazekObrazekObrazek
Milli&Vanilli (6.11.2010)
Hilda (*) (1.9.2010-18.10.2010)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: nausicaa »

hmmm, to chyba, że tak..

sprawdź jeszcze, czy na pewno masz strzykawkę 1ml (może tam mają większe?) i wtedy sobie podziel odpowiednio. ale jeśli ma 1ml i 100 kresek, to dobrze dawałaś te 5 kresek:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
hildowa
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 7:52 am
Lokalizacja: SLO-SŁowenia

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: hildowa »

Dzieki:)
ObrazekObrazekObrazek
Milli&Vanilli (6.11.2010)
Hilda (*) (1.9.2010-18.10.2010)
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enrofloxacin / Baytril dawkowanie w ml

Post autor: molll »

a jak się ma dawkowanie baytrillu pod skórnie?
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”