zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
OLUR
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 26, 2012 5:03 pm

zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: OLUR »

Wczoraj weterynarz stwierdziła u mojego szczurka zapalenie oskrzeli. Jest osowiały, leży ciągle zwinięty w kulkę i ma przymróżone oczka.
Dostał wczoraj zastrzyk i dostalam tabletke na kontynuacje terapii (antybiotyk) 5 dni o godz 18.
Jest godzina 17 a ja tabletkę zgubiłam najwyraźniej na mieście. Nawet nie pamiętam jak się nazywały.
Dzwonie po weterynarzach - zamknięte :( !
Jeden facet chcial 100zł za samą wizytę + koszty leczenia. Nie mam tyle pieniędzy.

czy przerwanie antybiotyków ma skutki uboczne?
czy wiecie jaki odpowiednik antybiotyku na zapalenie oskrzeli moge kupic w aptece i podać szczurkowi?
a moze jakieś zioła? witaminy. Piszczie co wiecie,
Siedze i pisze przez łzy - nie wiem co zrobić. Szczurek nie jest bardzo umierający, ale jest słaby. POMOCY
a do poniedzialku jeszcze tyle godzin...
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: sylwiaj »

nawet ludzki zamiennk kupisz tylko na receptę;/ prawdopodobnie szczurek dostał enro podzwon po wetach i sptaj ile by chcieli za zapas na weekend (to chyba bedzie 1 tabletka)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
OLUR
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 26, 2012 5:03 pm

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: OLUR »

znalazłam w domu Fluimucil. Antybiotyk na zapalenie oskrzeli. W saszetkach.
Kto mi powie czy mogę go podać? oczywiscie w stosunkowo mniejszej ilości
szczur waży 0,5 kg
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: ozi »

A może doksycylina? Stosuje się ją w leczeniu dróg oddechowych i można ją kupić normalnie w aptece. Wydaję mi się, że nie jest na receptę.
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: noovaa »

Antybiotyków nie można ot tak sobie mieszać. Jeśli dostał jeden, powinien ten jeden kontynuować. A ludzkie leki mogą bardzo szczurkom zaszkodzić.
Skąd jesteś ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
OLUR
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 26, 2012 5:03 pm

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: OLUR »

Jestem z Tychów.
Tak myślę, że jeśli miałby zapalenie oskrzeli to by kaszlał, a on po porostu jest strasznie nie osłabiony i ciągle leży..
W poniedziałek wet dała mi posypkę (dla psów i kotów) na wszoły. Wszoły zniknęły a Karol od tamtego czasu zachowuje się tak a nie inaczej. Może i są słyszalne szmery przez stetoskop, ale może on się podtruł tą posypką? To jest moja ocena...
Myślicie, że się "wyliże" ? :( jak ja mam mu pomóc...
OLUR
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 26, 2012 5:03 pm

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: OLUR »

strasznie osłabiony*
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: noovaa »

http://emvet.tychy.pl/?kontakt,4 spróbuj tutaj jutro ( patrz na godziny otwarcia ), albo poszukaj u nas na forum jeszcze jakichś polecanych z Twojego miasta.

Może być tak, że zaszkodziła mu ta "posypka" :/ Wiesz może co to było ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
OLUR
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 26, 2012 5:03 pm

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: OLUR »

Posypka "PEES"
http://www.sklep.videozoo.pl/images/pie ... _sunia.jpg

posypka faktycznie zadziałała ale szczurek stracił siłę.
Teraz go wypuściłam i jest całkiem sprawny. Zaczął się drapać. Miałam powtórzyć tą "kurację" posypką za tydzień, czyli w poniedziałek (bo wyklują się kolejne).. Aż się boję tego dziadostwa.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: noovaa »

Nie znam jej, ale wiem że niektóre posypki szczurom szkodzą.

Idź ze szczurkiem jutro do tego lekarza. Opowiedz wszystko i niech go zbada.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
OLUR
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 26, 2012 5:03 pm

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: OLUR »

juz byłam wczoraj i mi kobieta mówi że ma zapalenie oskrzeli... już nie wiem na co go leczyć cholera.
Tak zrobie, jutro pojadę do przychodni.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zgubiona tabletka i pozamykane przychodnie! pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Pasożyty osłabiają organizm, a jescze ma zapalenie oskrzeli, więc możliwe, ze się skumulowało i dlatego teraz jest oslabiony. Dobrze by było gdyby dostał zastrzyki - mają większego "kopa". Przed podaniem możesz zapytać co to za lek i jesli to enrobioflox, to żeby wet rozcieńczył, bo będzie martwica.

Tabletki zawsze chowaj np. do kieszonki portfela, zwykle są małe i uwielbiają się gubić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”