[LEKI] Calcium (wapno) - zastrzyki przeciwswiadowe

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[LEKI] Calcium (wapno) - zastrzyki przeciwswiadowe

Post autor: AniaP »

Czy ktoś może mi podać nazwę zastrzyków przeciwświądowych. Mój myszol dostał jaden dwa miesiące temu, ale nie znam nazwy leku, wydaje mi się że to jakoś na D...ale to tylko tyle. Z tego co wiem zastrzyki te nic nie leczą tylko poprostu zapobiegają swędzeniu. Jeżeli ktoś znałby jeszcze dawkę... będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :)
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] Calcium (wapno) - zastrzyki przeciwswiadowe

Post autor: Ania »

Calcium (po prostu wapno), działa wyśmienicie przeciw reakcji histaminowej (praktycznie każdy rodzaj swędzenia). Zastrzyk ten podaje się wyłącznie domięśniowo, jest bolesny długoterminowo ale tak samo długoterminowo skuteczny. Dawki nie znam jednak nie powinna przekroczyć 0,5 ml na szczura o wadze 0,5 kg - co łatwo przeliczyć na inne dawki adekwatnie do wagi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”