Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
taakajedna
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 23, 2011 11:16 pm

Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: taakajedna »

Potrzebuję (a raczej moje szczurasy) Waszej pomocy.

Moje ogony trochę chorują - zaczęło się od drapania i pojedynczych strupków. Odstawiłam białko, podawałam Vibovit - nie pomogło. U Poli dodatkowo pojawiły sie małe czerwone plamki u nasady ogona, do tego pojawiaja sie nowe strupki.
Wszystko wskazuje na swierzb.

Udałam sie do 2 weterynarzy w celu kupienia ivemektryny. Niestety jestem z niewielkiego miasteczka, gdzie do wet. chodzi się głównie z psami, kotami i zwierzetami gospodarczymi. Żaden nie miał tego leku w postaci dla gryzoni. 1 zaproponował mi lek z tym składnikiem dla psa lub konia :o w dawce 1cm na 50 kg wagi :)

dlatego proszę Was o informację z nazwą handlową tego leku, ewentualnie jakieś zdjęcia zebym mogla go zamówić.

A może ktoś z Was ma do odsprzedania ten lek dla 2 szczurów po ok. 300g każdy?

Będę wdzięczna za każdą pomoc
taakajedna
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 23, 2011 11:16 pm

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: taakajedna »

W tym momencie mam w domu puder przeciw pasożytom INSECTIN, między innymi dla gołębi, który został mi po małym kociaku.

http://www.nokaut.pl/pielegnacja-psow/b ... w-50g.html

Czy doraźnie mogę je (szczury) tym potraktować? Macie jakieś doświadczenia? Nie chcę zaszkodzić
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: Paul_Julian »

Puder chyba nie bardzo moze być.

Ivermektynę można obecnie kupić jako Biomectin, tylko nie pamiętam ile sie tego daje dopyszcznie ( 1 kroplę chyba). 3 dawki ( raz na tydzień).
Zapytaj weta o Advocate http://weterynaria.bayer.com.pl/index.p ... e-dla-psow
Ten lek jest drozszy, ale wet go może miec, bo jest dla psów i kotów. Podaje się 1 kroplę na kark. Wystarcza 1 dawka.

Wet może miec tez Insectin w takim psikaczu- jedno psiknięcie na rękawiczkę i wtarcie w sierść zwierzaka. 3 dawki co tydzień.
I tak samo można podać Stronghold - też na rękawiczkę i dopiero wtedy wetrzec w sierść. Tylko nie pamietam czy 1 dawka czy 3.

W każdym razie nie można tego podawać bezposrednio na siersc (bo za duza dawka). Nie mozna tez podawać Frontline.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
taakajedna
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 23, 2011 11:16 pm

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: taakajedna »

o Frontline slyszalam.

1 z tych lekarzy mowil wlasnie o Advocat, ale sie wahalam.
Napiszcie jakie macie doswiadczenia z tym lekiem.

z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: Paul_Julian »

Moje szczurki miały advocat i nie było żadnych problemów. Koleżanka z forum ma szczurka ze strupkami ( z zeskrobiny nic nie wyszlo) , i tez pomógł advocate.
Jest drozszy, ale to 1 dawka ( 1 kropla na karczek) i spokój.

Tylko potem nie mozna dopuscic do ponownego zakazenia, czyli musisz porządnie wyczyścić klatkę , wypucować gorącą wodą i najlepiej używac żwirku albo kołeczków (jesli uzywasz trocin czy sianka).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
taakajedna
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 23, 2011 11:16 pm

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: taakajedna »

no wlasnie nie wiem skąd to się mogło wziac.

moje dziewczyny są na żwirku cat best i mają dwa hamaki z polaru z wyściółką z ręczników papierowych, które zmieniam codziennie. hamaki piorę średnio 2 razy w tygodniu, a całą klatke myję raz na ok 2 tygodnie. Czym to wszystko odkazic? Hamaki uszyję nowe - to nie problem, ale nie wiem co z klatką.

jedzenie też robię im sama z "ludzkich" składników (mieszam pestki, nasiona, płatki itp.)

hmmm będziemy walczyć.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: Paul_Julian »

Czasem robalki mogą się znaleść gdzieś w zbożu, może to niekoniecznie świerzb, a np. roztocza. Ale advocate to zwalczy.
Klatkę możesz porządnie umyć w gorącej wodzie z rozcieńczonym domestosem. Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=7705 na ostatnich stronach powinno być więcej, albo w innych tematach z tego działu albo poszukaj pod "dezynfekcja"
w dziale Higiena.

Jedzenie najlepiej kupować gotowe ( np. w zooplus czy animalii), tu masz opisy jak przyrządzac własne mieszanki, żeby miało odpowiednią ilość potrzebnych minerałów i innych ważnych składników :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... ka#p853286
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: noovaa »

Stronghold chyba jedną dawkę się daje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: ozi »

Dr Strugała własnoręcznie wypudrowała mojego szczura insectinem, więc chyba się nadaje :) W razie czego posiadam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: Entreen »

Insectin jest nieskuteczny na pasożyty drążące wgłąb skóry - jak świerzb. Pomagają na te bardziej "zewnętrzne", jak wszoły np :)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: Flaumel »

Potwierdzam, że Strongoldu jedną dawkę - kropelka na kark (ew. drugą po miesiącu, ale nie powinno być potrzeby), też wet może mieć bo to też raczej psie/kocie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: kinia87 »

Paul_Julian pisze: Nie mozna tez podawać Frontline.

Można. Wczoraj tahti sie wypowiadala i tez mowi, ze ta wszystkie historyjki o smierci po jego aplikacji to bujda na resorach...
Ja jestem zadowolona z frontline'u, wystarczyla jednorazowka (mowie o frontline w sprayu) i wybilo wszoly w cholere.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: Paul_Julian »

Właśnie nie taka bujda. http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... ne#p764884
Frontline moze spowodowac szok u kazdego zwierzaka. No bo ogólnie sie mówi na forum, zeby nie dawać frontline. Wet mi wytlumaczyl, ze jesli jest jakies zaburzenie bariery krew - mózg http://pl.wikipedia.org/wiki/Bariera_krew-m%C3%B3zg to wtedy może być problem.
Nie ma możliwosci przed podaniem leku sprawdzić, czy bedzie ok czy nie. Nieważne, jaki zwierzak. Wiem, ze jakimś psom w zadnym razie nie wolno dawać Frontline. Osobiście wolę nie sprawdzac...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: unipaks »

Podobnie bywa też z Ivermektyną w zastrzyku. Bardzo rzadko, ale jednak może szczurasowi zaszkodzić ::)
Nasza szczurzyca mało nie padła po zastrzyku u weta i potem doktor powiedział, że w każdym gabinecie mam o tym fakcie uprzedzić, bo różnie może być, także i z innymi lekami... :-\
Ivermektynę podawałam potem wcierając w kark po 1-2 kropelki, 3 dawki co tydzień każda. I też pomogło :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Ivemektryna dopyszcznie lub na skorę! Help!!!PILNE!!

Post autor: kinia87 »

a co do ivermektyny, to racja unipaks, wczoraj entreen wspominala, ze czasem moze wytworzyc sie jakas dziwna reakcja. Nazwy nie pamietam, jak entreen zajrzy, to pewnie dopisze :)
a insectin tez polecany, dobry tez dla maluchow, wiec mysle, ze mozna smialo. Ja sobie zamowilam u jednego weta insectin, bede miala w pogotowiu, zeby nie targac calego stada do weta w razie co na frontline, ktorego ja osobiscie balabym sie dawkowac.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”