[LEKI] Nootropil

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

[LEKI] Nootropil

Post autor: noovaa »

Jako że nie znalazłam tutaj info o tym leku, to pomyślałam że o nim napiszę ;).

Nazwa: Nootropil
Substancja czynna: piracetam

Zamienniki:
piracetam, lucetam, memotropil

Wskazania:
Przychodnia.pl pisze:Zespoły pogorszenia funkcji mózgu w związku ze stanami zapalnymi mózgu, udarem, wstrząsem, operacjami, zwłaszcza operacjami neurochirurgicznymi. Zaburzenia neurologiczne u dzieci. Zaburzenia ukrwienia tkanki mózgowej na tle miażdżycy, zaburzenia pamięci w wieku starczym. Zatrucia alkoholem, narkotykami lub tlenkiem węgla.
Podaję go Yuki, która ma niedowład w łapkach na tle neurologicznym. Podawałam również Ninji, który przewracał się robiąc stójki.

Sposób działania:
Przychodnia.pl pisze: Piracetam usprawnia metabolizm komórek mózgu przywracając prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Preparat zwiększa zużycie glukozy i tlenu przez tkanki mózgowe. Piracetam poprawia czynności intelektua....
Lek wydawany tylko na receptę. Nie powinien być podawany przed konsultacją z weterynarzem.

Dawkowanie ( w naszym przypadku ) 160 - 200mg na kilogram.
Dawkowanie podaję tylko w celach informacyjnych dla tych, którzy chcą porównać dawkę wyliczoną przez swojego weterynarza ( ja tak zawsze robię ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LEKI] Nootropil

Post autor: unipaks »

Delilah pisała ostatnio, że Nootropil jest też w syropie i w tej postaci nie aż tak gorzki jak tabletki :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [LEKI] Nootropil

Post autor: Paul_Julian »

Nootropil w syropie smakuje jak Guajazyl. Starsi użytkownicy pamiętaja tę zmorę dzieciństwa. Spróbowalem, i wzorem szczurków miałem ochotę polizac polarki, zeby sie pozbyć tego wstrętnego smaku.
Soran musi to pić 2x dziennie po 0.5 ml, nie wchodzi ani z kaszką , ani z bioaronem. Przerzucamy sie z powortem na tabletki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [LEKI] Nootropil

Post autor: smeg »

Ja dostałam receptę na Lucetam, ale w aptece sprzedano mi Memotropil - wszystkie te leki to to samo, co Nootropil. Kapsułkę Memotropilu otwieram, wysypuję zawartość i zagniatam razem z mąką i masłem w kuleczkę z ciasta. Dzięki temu łatwo jest mi ją podzielić na 8 części (Benia dostaje 1/8 kapsułki) i szczury chętnie zjadają :) Widocznie nie jest gorzkie. Podaję wszystkim swoim dwulatkom profilaktycznie, a Beni z powodu niedowładów łapek na tle neurologicznym ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”