kefavet-cefaleksyna czyto napewno jest odpowiedni lek?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

kefavet-cefaleksyna czyto napewno jest odpowiedni lek?

Post autor: Alessa »

Witajcie mój chorowity Bazyl jest znowu chory wczoraj dostał cefalexine w zastrzyku, rapidexon, furosemid(na zejscie płynu ) oraz coffenal na przyśpieszenie akcji serca gdyż miał słabą temp ciała 32,1.
Dzisiaj jego stan się pogorszył tak bardzo że zastanawiam sie nad uśpieniem.Czy mozliwe że pogorszenie stanu spowodowała cefaleksyna własnie bo widze jej w tabeli bezpiecznych leków ,ktos z Was wie?
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: kefavet-cefaleksyna czyto napewno jest odpowiedni lek?

Post autor: smeg »

32 stopnie to masakrycznie mała temperatura, dogrzewasz jakoś szczurka w klatce? Co do samego leku - nie mam pojęcia, czy jest szkodliwy, ale na pewno nie jest zbyt często stosowany u szczurów. Szczerze mówiąc, nigdy o nim nie słyszałam, a na forach nie ma o nim ani słowa. Zaproponuj enrofloksacynę, to najpopularniejszy antybiotyk stosowany u szczurów. Tylko koniecznie domięśniowo lub doustnie - przy podaniu podskórnym bardzo często występuje martwica.

Co w ogóle jest Bazylowi? Problemy z układem oddechowym?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: kefavet-cefaleksyna czyto napewno jest odpowiedni lek?

Post autor: Alessa »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=23&t=36321


Co do pytań to: Bazyl miał problemy z ukł oddechowym prawie non stop na antybiotykach i p/zapalnych .Ponieważ enro była bardzo czesto stosowana jako zamiennik podano mu własnie tą cefaleksyne. Wet twierdził że to nie od leku stan się pogorszył a od osłabienia /wycieńczenia organizmu,Bazyl od wczoraj nie pił i nie jadł mimo dogrzewania termoforową butelką miał dalej niską temp. stracił na wadze od wczoraj , przelewał sie przez palce dlatego zdecydowaliśmy o jego uśpieniu.Możliwe że ważną rzeczą w tej sprawie był fakt inwazji wszołów które w ciągu ok dwóch dni zaatakowały i zostały zauważone /leczone. Mogły znacznie osłabić organizm Bazyla.
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: kefavet-cefaleksyna czyto napewno jest odpowiedni lek?

Post autor: Alessa »

Nikt nie wie ,więc się dopisze do tematu: wet powiedział że bezpieczne i obecnie stosuje u brata Bazyla i zdrowieje. Jednak jeśli nie trzeba to może nie należy tego stosować skoro jest za mało danych na temat tego leku.
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”