Przedawkowanie!

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Przedawkowanie!

Post autor: patka91 »

Witam,
POMOCY! Dziś rano po raz pierwszy dawałam mojemu malutkiemu (3 tyg) szczurkowi antybiotyk i zamiast jednej kreski w strzykawce tak jak przepisała Pani weterynarz dałam 2.... Co teraz mam robić?!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przedawkowanie!

Post autor: Paul_Julian »

Podaj kawałek węgla lekarskiego (taka czarna tabletka), może być nawet 1/4. To jest na zatrucie. I jak jakaś lecznica bedzie otwarta to zadzwoń i opisz co sie stało. Podaj lekarzowi nazwę leku, albo jesli to inna lecznica, jak najdokładniej opisz objawy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedawkowanie!

Post autor: unipaks »

Już mnie Paul wyprzedził, ale napiszę więcej, może się komuś przyda w podobnym przypadku: węgiel trzeba podać JAK NAJSZYBCIEJ.
Czasem szczurek od razu zje chętnie, czasem trzeba węgiel podzielony na dwie, trzy mniejsze porcje w czymś przemycić, mieszając ze smakołykiem, albo po rozdrobnieniu zmieszać z kroplą- dwiema wody lub soku, kawalątko miękiszu chleba "natrzeć" na papierku od masła jego zapachem, nasącz chlebek z obu stron tym węglem, z wierzchu obsmaruj serkiem/jogurtem/odrobiną masła.

Patka, co to za antybiotyk był? Jaka pojemność strzykawki - insulinówka? 2 ml, 3 ml, 5 ml?
Na ulotce nic nie napisano o przedawkowaniu?
Czy przeczytałaś to, co napisałam Ci w temacie "Co mu jest?"
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Re: Przedawkowanie!

Post autor: patka91 »

Sytuacja opanowana, dałam węgiel... szczurkowi nic nie jest :)
Natomiast mam inny problem a mianowicie Pani weterynarz kazała mi podawać leki doustnie strzykawka, a nie ukrywam że moje szczurki tego nienawidzą (jednym słowem jest rzeź). I stąd moje pytanie czy mogłabym im np antybiotyki podawać w gerberku?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przedawkowanie!

Post autor: Paul_Julian »

Jak najbardziej. tylko pilnij, żeby zjadly. Co to za antybiotyk?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”