Krew w moczu

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Marzycielka0606
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 10:05 pm

Krew w moczu

Post autor: Marzycielka0606 »

Mój szczur ma 20 miesięcy. Nie dawno zauważyłam że sika krwią więc na drugi dzień poszłam z nim do weterynarza. Szczurek przez 5 dni dostawał po dwa zastrzyki. Mimo że po pierwszej dawce już był zdrowy. Jakiś tydzień później pojawiły się u niego wszoły. Nie wiem może zaraził się u weterynarza. Na dodatek pojawił się guz ze sporym strupem. Obok jest mały strupek. Wszoły znikły bo doktor dała mi specjalny puder na robaki. Szczur znowu jest na antybiotykach , ale dostaje po jednym zastrzyku. Jutro ma być trzeci dzień zastrzyku. Jeśli guz nie zniknie zalecana jest operacja. A dziś zauważyłam że z pod strupa widać krew. Z guza był popierany płyn. Czy ten guz może być efektem ubocznym długiej kuracji antybiotykowej? Czy to może być rak?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Krew w moczu

Post autor: akzi »

to zapewne ropień i konieczna jest operacja wycięcia go !
skąd jesteś ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krew w moczu

Post autor: Hanka&Medyk »

A może to martwica po zastrzykach? Rozdrapana może bardzo nieładnie wyglądać, a jest takim właśnie strupem, pod którym da się zobaczyć żywą skórę i po odpadnięciu strupka jest kolejna rana, która musi się zasklepić i wygoić.
Jeśli masz możliwość, zrób zdjęcie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krew w moczu

Post autor: StasiMalgosia »

Jesli jest to otwarte to można jeszcze powąchać ropni nie da się pomylić zapachowo.
Wg mnie jest to martwica, zresztą nawet jak to jest ropień to nie koniecznie trzeba go wycinać, wet po obejżeniu może go tylko wycisnąć i potem trzeba przemywać riwanolem.
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Krew w moczu

Post autor: akzi »

u mnie wyciskanie ropnia i tak skończyło sie jego wycięciem.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krew w moczu

Post autor: StasiMalgosia »

Dlatego napisałem niekoniecznie, u nas na ok 6 ropni tylko dwa były usuwane operacyjnie (Żelkowego ropnia nie licze).
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Krew w moczu

Post autor: akzi »

ale co udało sie wycisnąć wszytsko i juz nie wychodziły ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krew w moczu

Post autor: StasiMalgosia »

Tak wyciśnięcie ropnia przez weterynarza, oraz podawanie antybiotyku i przemywanie rany rivanolem czasami załatwia sprawę. Wszystko jest zależne od wielkości i miejsca oraz rodzaju ropnia.
Podkreślam mimo że kilka osób na forum robi to samemu nie polecam wyciskania samodzielnego, może się to skończyć źle.

Czasami nawet wyciskanie nie jest niezbędne i wystrarczą same antybiotyki.

Przemywać można dodatkowo nagietkiem.
Obrazek
Marzycielka0606
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 10:05 pm

Re: Krew w moczu

Post autor: Marzycielka0606 »

Z Gdańska jestem. Wet próbowała strup odkleić , ale się nie udało. Przez 3 dni szczur dostawał po jednym zastrzyku. Lekarz powiedział że mam obserwować guz i jakby się strup odkleił i coś wyciekło to mam przyjść.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krew w moczu

Post autor: Hanka&Medyk »

Hmm, to może faktycznie martwica. Na początku strup jest bardzo mocno osadzony na skórze i nie daję się ruszyć. Z czasem odstaje od skóry i w końcu sam odpada, razem z tą odrobiną futerka, która na nim rosła. Po odpadnięciu widać niewielką (zależnie od rozmiarów strupa martwicowego) rankę, która również wkrótce się goi i po pewnym czasie zarasta świeżym futerkiem.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”