Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nihilka
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:46 pm

Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: nihilka »

Prosze informacje! jestem cala w nerwach- narkoza!

Jak wasze szczurki znosily narkoze? Moja bedzie miala dzisiaj zabieg, ma 4 miesiace. Jest jeszcze maluchem. Lekarz zapewnil, ze dobiora narkoze lekka, ktora ja lekko otumani i znieczuli, dodal, ze bedzie musial moj szczurasek zostac pod obserwacja 12godzinna, dlatego musialam ja zostawic na noc. Czy szczur moze sie nie wybudzic? Czy moga byc jakies powiklania? Czy bedzie osowialy i przestarszony przez nastepny czas? bardzo prosze o odpowiedzi wlascicieli, ktorzy przez takie cos przechodzili.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: Hanka&Medyk »

Wszystko jest możliwe. Narkoza zawsze obciąża organizm i może się zdarzyć, że nie poradzą sobie nerki albo serce (jakaś wada wrodzona, która może się ujawnić nawet u młodych szczurów). Jednak nie przejmuj się na zapas. Wziewki są zawsze o wiele mniej obciążające niż narkozy iniekcyjne.

Jeśli chodzi o zachowanie szczura po narkozie: szczur na pewno będzie obolały, co może spowodować osowienie, ale po podanych lekach przeciwbólowych (które również powinnaś dostać do domu, na 2-3 dni do podawania co najmniej 1x dziennie) poczuje się o wiele lepiej i może nawet hasać, jakby nic się w ogóle nie zdarzyło.
Po każdej operacji związanej z przerwaniem powłok ciała szczur powinien dostać antybiotyki na co najmniej 6-7 dni. Mają zabezpieczyć organizm przed ew. infekcją. Dodatkowo miejsce szycia możesz przemywać rywanolem lub octeniseptem, żeby zabezpieczyć zwierzaka również od zewnątrz.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
nihilka
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:46 pm

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: nihilka »

Mnie w ohole zastanaiwa dczy ta operacja byla konieczna, czy nie trzeba bylo sie upierac tylko przy podaniu antybiotyku. Teraz boje sie, ze jej organizm bedzie tak oslabiony jak nigdy i cows jej sie stanie. Do tego kurcze- ona normalnie z tym ogonkiem sie zachowywala, kawalek jej uschel, biegala, cieszyla sie jak zawsze.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: Hanka&Medyk »

Wiesz, taki uschnięty ogonek może dać różne przykre powikłania, jeśli np. wda się martwica. Jeśli wet orzekł, że amputacja jest konieczna, to zapewne tak było.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: IHime »

Jeśli wet tak radzi, to ogonek lepiej usunąć. Od martwych tkanek może wdać się zakażenie, sepsa, a wtedy już za późno na ratunek. Spokojnie, mała jest młoda i ogólnie zdrowa, więc jest w grupie najmniejszego ryzyka. Wypadek zawsze się może przytrafić, ale jeśli wet jest doświadczony, to ryzyko jest mniejsze.
Moje dzieciaki były operowane na tej gorszej, iniekcyjnej narkozie, wszystkie się ładnie wybudziły, a niektóre były w naprawdę ciężkim stanie. Ja czuję się spokojniejsza, jeśli wet zatrzymuje szczurki po zabiegu na kilka godzin na obserwację, dogrzewa w inkubatorze i w razie problemów może szybko pomóc.
nihilka
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:46 pm

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: nihilka »

ogonek usuniety, w sumie zaledwie konscowka. Jetsem mega zadowolona, mala jest szczesliwa i bardzo kochana. Tak, miala narkoze taka co sie wstrzykuje. Nie znam sie na nazwach , ale wszystko aldnie poszlo
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: akzi »

injekcyjna :) super ze jest ok :)
teraz rozejrzyj sie za kolezanką dla ogonka :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
nihilka
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:46 pm

Re: Czy moj szczurek przetrwa narkoze?

Post autor: nihilka »

Juz jestem w trakcie zalatwiania formalnosci:P m,am nadzieje, ze ebdzie rownie zadowolona, co ja z nowego lokatora;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”