Dermipred

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Dermipred

Post autor: szczurolap »

Witajcie,

Chciałam się Was zapytać, czy ktoś się spotkał i czy w ogóle jest w Polsce dostępny lek o nazwie Demipred. Moja szczurzyca miała guza gruczołu mlekowego , który został w styczniu wycięty. Wszystko ładnie pięknie, ale pojawiły się przerzuty około 1.5 miesiąca temu. Czyli całkiem szybko. I moi kochani weterynarze (najlepsi i najskuteczniejsi na świecie jak dla mnie) postanowili zastosować nowy lek (może nie aż tak nowy ale rzadko stosowany na gryzoniach z tego co mówili). Był to rodzaj eksperymentu ale efekty są zniewalające. Guz sczerniał i odpadł, niczym strupek. W międzyczasie pojawił się drugi, który skończył tak samo i teraz trzeci, który jeszcze walczy, ale mam nadzieję, że w końcu pójdzie w cholerę. I to wszystko w ciągu 3 tygodni. Wygląda na to, że ten lek 'wypycha' to co siedzi w moim szczurasie i się tego pozbywa. Podobno inna 'pacjentka' tego weta też dostała ten lek i dożyła 5 (!) lat.

Piszę o tym, żeby przekazać Wam, że jest coś co najwyraźniej działa rewelacyjnie na powracające guzy i być może stanie się powszechnym lekiem na to. Oczywiście nie zadziała to na 100% ogonów, ale mój szczur, który był w bardzo złym stanie (z dnia na dzień, przelewała się przez ręce i wyglądalo to na jej ostatnie chwile) już na drugi dzień po podaniu leku był jak nowy.
Poza tym z racji tego, że mieszkam w Żabolandii, nie orientuję się w nowościach medycznych z Polski.

Jeśli było coś o tym (czego nie zauważyłam) albo jest to bezużyteczne, to skopcie mi tyłek i usuńcie temat :P
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Dermipred

Post autor: szczurolap »

Dorzucam jeszcze fotkę z dnia dzisiejszego (sorry za jakość, ale lepiej się nie dało :P ) Na zielono zaznaczone jest obszar gdzie były dwa guzy. Jak już wpomniałam po podaniu leku "uschły i odpadły' i pozostały po nich małe blizny. Na czerwono mamy ostatniego, trzeciego guza, który już jest czarny i mam nadzieję zaraz odpadnie as well :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dermipred

Post autor: Sky »

Guzy odpadły? Może to nie były przerzuty, ale np. ropnie, które wyszły po zabiegu?
Bo przepraszam bardzo, jakby to były złośliwe przerzuty nowotworowe, które odpadają po podaniu leku, to zrewolucjonizowało by to świat medycyny :P

Swoją drogą, ulotka do leku [ang]:
http://www.igenericdrugs.com/?s=Dermipred
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Dermipred

Post autor: szczurolap »

Nie były to ropnie na pewno, ale klasyczne przerzuty, które miał niemal każdy z moich szczurów. Gdy zabrałam ją do weta z pierwszym guzem (przerzutem) jej stan był naprawdę tragiczny, wet mi powiedział, że możliwe, iż eutanazja będzie najlepszym wyjściem, ale zaproponował ten właśnie lek (gdyż nie chciałam się poddawać) zaznaczając, że to eksperyment i mam nie oczekiwać cudów. Ale voila, cud się zdarzył i dlatego o tym piszę :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dermipred

Post autor: Entreen »

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że to było zapalenie - może odczyn po niciach? - które zeszło.

Sorry, ale to jest prednizolon. Nic nowego w medycynie, a gdyby było antynowotworowe, nikt by na raka nie umierał...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Dermipred

Post autor: szczurolap »

Wiem, jak to brzmi, ale wet potwierdził, że to przerzuty. On sam jest zdziwiony rezultatem i konsultowaliśmy to już 3 razy. Może mam po prostu magicznego szczurasa? :D
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dermipred

Post autor: Entreen »

Zrobił histopatologię?
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Dermipred

Post autor: szczurolap »

No fakt, nie zrobił, ale jestem na 90% pewna (on i inni weci również), że to przerzuty. O histo nie pomyśleliśmy, bo trzeba było szybko działać jak szczur się przelewał przez ręce, a potem to świństwo po prostu zgniło i odpadło ^^

Mówiłam, że nie jest to lek na zwalczanie nowotworów, ale co jeśli naprawdę tak zadziałał?
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dermipred

Post autor: Entreen »

Myślę, że niejeden szczur z guzem dostawał już steryd, więc to albo przypadek, albo jakiś cud ;) Niemniej nie ekscytowałabym się nadmiernie...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”